Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tölcsér mellkas megmütetése...

Tölcsér mellkas megmütetése pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Nem magán orvosnál gondoltam ! 18 éves vagyok nem tudom késő -e már megmütetnem magam ... :( minden héten 2 szer úsztam de semmi változás !

2012. okt. 12. 13:22
 1/4 anonim válasza:
Nem kerül pénzbe, mert tb támogatott. Az unokaöcsémet 20 évesen, 2 évvel ezelőtt, műtötte meg a Verebély professzor. Műtét után 2 héttel már látható volt az eredmény, azóta is teljesen rendben, sportol,..., stb. A műtét hege alig látszik, mivel a prof. M.o.-on egyedül, egy új műtéti technikával operál. Jövőre lesz egy újabb műtéte, amikor kiveszik a merevítőt. Bár mikor újból megcsináltatná, nem bánta meg.
2012. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem azzal lenne még problémám ,hogy edzhetnék-e konditerembe utána míg bent van a merevítő...

Olyanokat halltotam 3 hétig feküdni-e kellet az egyik betegnek és miután sikeres mütét lett , újra megkellet tanulnia járni meg ilyeneket hallottam szóval megmondom öszintén nehezen venném rá magamat pedig muszály lesz egyszer !

2012. okt. 13. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Régebbi a kérdés de azért válaszolok hátha hasznos lesz:

Engem is a Sote gyermekklinikáján műtöttek, Dr. Kálmán Attila végezte el a műtétet.

A műtét előtt át kell esni egy nagy kivizsgáláson, nézik a légzésedet különböző gépekkel, vért vesznek, kikérdeznek hogy van e valamilyen betegséged, gyógyszerallergiád stb.

Az hogy 18 éves vagy nem kizáró ok, ha egészséges vagy akkor megkapod az időpontot a műtétre.


A műtét előtt átöltözől pizsamába, köntösbe (lényeg hogy könnyű legyen felvenni), kapsz egy nyugtatót, és már tolnak is a műtőbe. Ott ugye altatnak, csak akkor érzel majd valamit amikor felébredsz. Nekem az ébredés erős fájdalommal járt, de ki lehet bírni, főleg hogy utána rögtön kapod a fájdalom csillapítót.


Ez után egy hetet vagy a korházban, az ápoló nők nagyon rendesek, van tv, van konnektor, a szüleid is bent lehetnek tehát teljesen korrekt.:) A mozgásban egy gyógytornász segít amíg bent vagy.


A műtét után az első 1 hónap a legnehezebb, minden rossz mozdulatot pár másodpercig tartó erős fájdalom követ, de egyre gyengébb lesz napról napra. Gyúrásban nem tudom mikor tudsz majd 100%-ot nyújtani, hallottam olyat is hogy volt aki már az első hónap után ugyan úgy úszott mint előtte, nekem 3-4 hónap biztos volt mire rendesen tudtam tesizni.


A lemez eltávolítás ehhez képest már semmiség. 1 napos műtét, nagyon minimális fájdalommal jár az első pár napban amíg a seb összeforr.


A lemez egyébként nem fog akadályozni semmiben amíg bent van, csak a lábadozás nehéz a műtét után, a lemeztől ugyan úgy mozoghatsz, nem fog elmozdulni, vagy bármi hasonló.

2013. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És én sem bántam meg a műtétet, nagyon szép munkát végeztek, nagyon rendes volt minden ott dolgozó orvos, kezdve a sebésztől az altató orvosig mindenki. :)


A fájdalmat pedig ki lehet bírni, az 1-2 vagy több hónap lábadozás sem akkora gond, nézd úgy hogy ezen túlesel és utána egy életen át rendben lesz. :)

2013. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!