Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek? Legyek öngyilkos?

Mihez kezdjek? Legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés

25 éves vak fiatalember vagyok, diplomával és egy szakmával a kezemben, de hiába megyek mindenhová, sehová sem vesznek fel. 2 hónapja veszítettem el az állásom és azóta csak a rokkantnyugdíjt kapom, ami éppen arra elég, hogy a lakást befizetem h ne kerüljek utcára. Kajára már nem marad. Nem tudom mit válasszak, enni vagy utcára kerülni.

Segítségem nincs bármennyire is furcsa de ki adna úgy kölcsön ha nem tudom biztosítani arról, h rövid időn belül megadom. A koldulás már büntetendő, pedig úriember létemre megtenném. Már gondoltam rá, hogy hírdetem a bankszámlaszámomat, hogy hátha utal rá valaki vmi kis összeget; de kétlem...


2012. okt. 12. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ne haragudj, nem kekecségből kérdezem, csak kiváncsi vagyok rá: Vak létedre hogyan tudsz gépelni és elolvasni segitség nélkül bármit itt a neten?
2012. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: Vannak már "hangosgépek" vagy hogy mondják, és azzal meg tudja hallgatni amit írtunk.


Kérdező: család? Barátok? Ők nem tudnak segíteni?

2012. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek:


infoalap.hu

Itt a letöltéseknél vagy a termékeknél megtalálod a programot amit ha te is feltelepítessz beszélni fog a géped. Amúgy jaws for windows a neve.


Másodiknak:

Nem léteznek hangos gépek, ugyan olyan gépem és billentyűzetem van mint kvázi neked. Csupán vannak programok amelyek a video kártya figyelése által olvassák a képernyőt.

Család sajnos nincs, barátok sem igazán tudnak segíteni. Már mindenemet eladtam kb.

2012. okt. 12. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Írj egy panaszlevelet az Emberi Erőforrások Minisztériumába. Ott talán segítenek.
2012. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diplomád van? Mi a végzettséged, mihez értesz? Na meg még egy lényeges kérdés: az ország melyik részén élsz?
2012. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bp-en élek kommunikáció és médiatudomány diplomám van, és középszinten jazz zongora szakot végeztem.

Egyébként sokmindenhez értek, barkácsolok is akár.

2012. okt. 12. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem tudnál zongoraórákat tartani? Én ebbe még szinte több esélyt látok, mint a kommunikáció és médiatudomány szakterületben.
2012. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is erre gondoltam, hogy a zenetudásodat kellene kamatoztatni, vállalj tanítványokat, meg esetleg zeneiskolákat is megkereshetnél.

Sajnos a kommunikáció- és médiatudomány szak bármennyire érdekes is, meg jónak tűnik, de nem sokat ér a gyakorlatban. Tudom, mert ezt csináltam én is egy darabig, csak aztán láttam, hogy a felsőbb évesek, akik előttem végeztek, mennyire nem tudnak mit kezdeni magukkal diploma után. Sokuk totál ingyen írogatott éveken át netes magazinoknak cikkeket, mellette meg teljesen mást dolgoztak, hogy meg tudjanak élni.

2012. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!