Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vki nem alszik két napig...

Ha vki nem alszik két napig semmit, kávét meg rengeteg fogyaszt, lehet vmi baja? és mi?

Figyelt kérdés
2008. máj. 20. 00:58
 1/8 anonim válasza:
100%

Haverommal egyszer versenyeztünk, hogy ki bírja tovább alvás nélkül. Én "csak" valamivel több, mint 44 órát teljesítettem.

Ilyen mértékű alvásmegvonás önmagában nem káros, viszont ebben az állapotban eléggé ön, és közveszélyes az ember! Hallucinálhatsz, előfordulhat, hogy kiesik néhány másodperc, nem emlékszel, hogy mit csináltál fél perce.

Megmagyarázhatatlan szorongás, és félelem lehet úrrá rajtad. Persze nyilván ez is egyénfüggő.

2008. máj. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez valoban egyen fuggo ahogy az elottem valazolo irta. Engem anno megcsalt a baratom akivel egyutt eltem. Nem aludtam vagy 3-4 napig, nem ittam 4 napig es nem ettem szo szerint egy hetig.

Akkor kezdtem el inni, mikor mar rendesen habzott a szam.

Enni, mikor ramszolt egy kedves baratom, hogy ne legyek barom.

KAvet nem iszom, mert koffein erzekeny vagyok....

A ket napig valo nem alvastol senkinek semmi baja nem lesz. Max. jol elfaradsz.

De a kave az egy igazi mereg. Sosem ertettem, miert hiszik az emberek azt, hogy a kavetol felebrednek....Lehet hogy igy van en azonban a kavetol szivritmus zavart kapok v. mit es az rosszabb mint 2 napig nem aludni.

2008. máj. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz , én gyakran csinálom vizsgaidőszakban. Arra figyelj, hogy eleget igyál, koffein nyomja ki a vizet a szervezetből. Tény, hogy nem egy hasznos dolog a tested számára, úgyhogy ne vidd túlzásba.
2008. máj. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Énegyszer csináltam kerek 48 órát,de közben egyfolytában buliztunk,így nem nyomott el az álom.(Elötte sem vittem tulzásba az alvást,csak 4-5 órát.)A végére már azt sem tudtam hol vagyok,és szédültem a fáradtságtól.Vagy egy hét kellett mire kiheverte a szervezetem azt a két napos megpróbáltatást.Meg volt,hogy 5 nap alatt 11 órát aludtam,a végére állva a buszon is képes lettem volna elaludni,és azt sem tudtam hol vagyok mire hazaértem.

Nekem ehhez sosem kellett kávé,csak egy jó társaság,nagy buli és sok sör:)

Viszont reggeli kávés vagyok,mert szeretem az ízét.

2008. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én igazából a kávé részére lettem volna kíváncsi, mert elég soxor szoktam h két napig nem alszom ha tanulok, v ilyesmi, de két éjszakát kihagyni már sosem tudok mert értelme nincs, mivel már figyelni nem tudok... ezért tegnap éjjel megittam nem is tudom hány bögre kávét de sztem min. 10... és kb. fele volt tej... na és arra lennék kíváncsi, h ettől mi baja lehet az embernek? szívének, vagy agyának, v idegeinek, v ilyesmi?
2008. máj. 20. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy tv musorban azt hallottam,hogy kb.100adag kávét kell meginnia az embernek egy nap,hogy komolyabb baja legyen.Nem lesz bajod.A szived biztos gyorsabban fog verni,de ha nem huzamosabb ideig csinálod ezt,nem lesz bajod.Kicsit talán emelkedik a vérnyomásod,de késöbb csökken,mert a kávé vizhajto hatásu.Probálj meg ébredés után tanulni,sokkal jobban fog az agyunk olyankor.
2008. máj. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tegnap jelent meg:

[link]

2008. máj. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a cikket:)
2008. máj. 23. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!