Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomortükrözés?

Gyomortükrözés?

Figyelt kérdés
Mik a legfontosabb tudnivalók erről és milyen személyes tapasztalaitok vannak?
2012. okt. 19. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kétszer csinálták. Egyszer kórházban, az rémes volt. Letolják a csövet a torkán az embernek, és nem szabad öklendezni, de nagyon kell.

Másodszorra maszekhoz mentem, ott altatásban csinálták, nem éreztem semmit, és utána sem volt semmi bajom. Igaz, drága volt.Minden nagyvárosban van ENDOMEDIX központ, ahol lehet altatást kérni.

2012. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én tavaly voltam. Nem szabad enni előtte már jó pár órával meg inni se nagyon, hogy teljesen üres legyen a gyomrod. Kapsz lidocain sprayt a torkod, ez teljesen érzéketlenné teszi a torkod (nem fogod érezni a csövet). A bal oldaladra kell feküdni és kapsz a szádadba egy műanyag lyukas eszközt amire rá kell harapni, hogy ne a műszert harapd meg. Azt nyelni kell egyet mikor mondják, hogy a cső könnyebben megtalálja az utat a nyelőcsövedbe,aztán csak ki kell bírni azt a 2-3 percet, amíg a vizsgálat tart. És hülyeség, hogy nem lehet öklendezni, amúgy se tudnád visszatartani, mert ösztönös. Csak nyugodtan kell feküdni, amúgy a vizsgálat egy kicsit kellemetlen, mert ugye mégiscsak öklendezel közbe, de nem fájdalmas és tényleg pár perc alatt meg van. Szerintem is érdemes altatásban csinálni, mert több időt vesz igénybe az altatás, mint a vizsgálat. Plusz én úgy tudom, hogy altatás után nem is mehetsz haza kísérő nélkül.
2012. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én idén januárban voltam. Altatásban csinálták, így semmit sem éreztem, utána egy kicsit bágyadt voltam ennyi. Este már minden olyan volt mintha nem is lett volna. Nagyon féltem, aztán kiröhögtem magam, hogy ennyi volt??? :D

16/L

2012. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!