Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Átlátszó vizelet szerintetek...

Átlátszó vizelet szerintetek súlyos?

Figyelt kérdés
Pedig nem iszom ám olyan sokat. Ma ebédeltem tésztát, inni ittam 1 pohár energiaitalt, 1 pohár kólát, 1 bögre feketeteát tejjel és kb. egy liter sima vizet. Általában több bögre teát iszom, kólát nem szoktam csak ritkán, energiaitalt sem gyakran iszom. Vízből 1.5 litert igyekszem. Cukorbeteg lennék, vagy minek lehet még tünete? Nem fog hirtelen leállni a vesém vagy ilyesmi, ugye?
2012. okt. 21. 23:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát jó, azért elnézek orvoshoz amint lehet. De akkor ne számítsak rá hogy az elkövetkező 1-2 napban meghalok, ugye? A levest meg továbbra sem értem hogy jön ide, de sebaj. :) Kb heti 1x eszem levest.
2012. okt. 22. 00:30
 12/18 A kérdező kommentje:
A tej meg a teával van együtt, külön nem iszom tejet magában.
2012. okt. 22. 00:31
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát gondoltam, szoktál levest is fogyasztani, ahogy a legtöbben..:) Az is nagyrészt víz.
2012. okt. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Persze de mondom, heti 1x vagy annyiszor se... Nem hiszem hogy az nagyon beleszámítana.
2012. okt. 22. 00:36
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja? Már látom.
2012. okt. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A koffein vizelet hajtó hatású!! Energiaital, feketetea, kóla! Ezek mind tartalmaznak koffeint. Kicsit megdolgoztattad velük a vesédet, ezért hígabb, azaz világos a vizeleted.
2012. okt. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A koffein, bár valóban vizelethajtó hatású, de ennek ellenére a vizelet színének kevés köze van a koffein hatásához. Tudom hogy ez már 4 éves kérdés, és talán már nem aktuális, de a rátalálók érdekében és a félreértések tisztázása végett. A vizelet a koffeintől ugyanúgy lehet sárga is. Ez normál esetben attól függ, menyit iszol. Ha keveset iszol, és annak nagyrésze koffeines, akkor a vizeleted sötétebb lesz, és a bevitt-ürített folyadékmennyiség nem fog megegyezni, nyilván többet fogsz pisilni mint amennyit megittál, ami annyira nem jó, mert a koffein hatására, a vesékben ázszűrődő vérplazmából kevesebb szívódik vissza, az antidiuretikus hormon hatásaként, így lehet több a vizeleted ilyenkor, de ez koránt sem jó, ez az egyik oka amiért kevesebb koffeint kellene fogyasztani. De másrészről viszont ha sokat iszol, akkor előfordul, hogy világos, már-már teljesen átlátszó a vizeleted, ez azért van, mert a vesében kiszűrt méteganyagot sokkal több folyadékban oldja a szervezet, és több folyadék ugyanannyi méreganyagtól világosabb mint kevesebb folyadék. A vizelet oldott anyag tartalmát egy vizelet fajsúly nevű vizsgálattal nézhetjük meg, amit igazából bárki elvégezhet otthon is, ha rendelkezok egy fajsúlymérővel, vagy tesztcsíkkal. Ha a te esetedet nézzük és látjuk, hogy sok koffein, kevés folyadék és mégis világos vizelet, az nem egy jó párosítás. Én mérnék egy vizelet fajsúlyt, ami valószínűleg alacsony lenne, majd azt tanácsolnám, mérd a bevitt-ürített folyadék mennyiséget, és a nap végén hasonlítsd ösdze. Aztán ha végül kiderül hogy többet iszol mint amennyit vizelsz (mert hogy gyakran előfordul hogy az emberek többet isznak mint amit hirtelen fel tudnak idézni) és úgy alacsony a fajsúly, kkor nincs gond, teljesen jó, tartsd meg jó szokásod, hogy sokat iszol. Azonban ha kevesebbet iszol mint amennyit vizelsz, és így alacsony a vizelet fajsúly, akkor a következő nap meg kellene inni legalább 2 liter folyadékot, és nem szabadna semmi koffein tartalmút. Majd a nap végén a bevitt ürített folyadék vezetésénél megnézni, hogy többet ittál e mint amennyit vizeltél, és ha többwt vizeltél mint amennyit ittál és a vizeleted így is világos, akkor orvoshoz menni, aki megnézi a fajsúlyt, és ez alapján vagy ír fel azonnal egy gyógyszert, vagy elküld egy vérvételte, ahol megnézik többek között az adh szintedet. Ha viszont így kevesebbet vizelsz mint amennyit iszol az teljesen normális, akkor is ha a vizeleted így is átlátszó.
2016. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hol lehet azt a tesztcsíkot beszerezni és mi a neve?
2016. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!