Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 5 napja szedek Tegretolt...

5 napja szedek Tegretolt (bulimia miatt írták fel), reggelente 2 szemet, és eszméletlenül álmos leszek tőle, órákig csak kóválygok és ásítozom. Mik a tapasztalatok, el fog múlni ez a mellékhatás? Ha igen, mennyi idő után?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tegretol nyugtató hatású, így sajnos nagyon gyakori mellékhatása az álmosság. Ha nagyon zavaró ez a tünet, akkor beszélj a kezelőorvosoddal. Ha napi 1x kell szedni, akkor lehet, hogy áttérhetsz az esti gyógyszerelésre.
2012. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztosan szedhetném este is, de korábban szedtem esténként egy másik gyógyszert, ami szintén álmosított, és attól napi 9-10 órákat aludtam, reggel alig bírtam kimászni az ágyból.. és ha véletlenül elfelejtettem bevenni, akkor pedig nem tudtam elaludni, csak éberen forgolódtam mint egy altatófüggő. Nem szeretném még egyszer ezt, inkább ásítozom délelőtt - és bízom benne, hogy idővel elmúlik :S
2012. okt. 22. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia kb 3-4 hét alatt megszokja a szervezeted és akkor már nem leszel annyira álmos tőle. Én napi 800 mg-ot szedek, az első két hétben dolgozni sem tudtam menni mert kb 18 órát aludtam naponta, de aztán jobb lett.
2012. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm, remélem nálam is így lesz! 800 mg jó sok, te mire szeded? És mennyi idő után kezdett hatni a gyógyszer?
2012. okt. 23. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Idegfájdalomra kombinálva más fájdalomcsillapítókkal.Nekem kb 3 hét után kezdett hatni.
2012. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!