Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok kórosan sovány?...

Miért vagyok kórosan sovány? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves fiú vagyok. Rengeteget eszem, többet már tényleg nem tudok, emellett sportolok is rendszeresen. 174 centi vagyok és 50 kiló?! Szülők szerint azért van mert most a testem a növésre koncentrál, nem a hízásra, de én nem akarok hinni nekik!


Van egy saját elméletem de lehet hogy hülyeség:

Mi van ha túl gyors az anyag cserém?

Észre vettem magamon, hogy étkezés után, hamar kell mennem wc-re, és ha fél literrel többet iszom mint általában, akkor máris 10 percenként kell pisilni menni.

Nagyon szeretnék hízni segítsetek kérlek!



2012. okt. 23. 01:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nő vagyok de kamaszkoromban én is egy piszkafa voltam és nem voltam az egészséges életmód szobra. Rengeteget ettem, édesség függő voltam mégse híztam semmit. Minden csontom kilátszódott folyton ezzel szívattak. 8! évig szilárdan stagnáltam az 50 kilómon!

Hirtelen nőttem én is, úgyhogy anyukádnak igaza van.

Az orvosok azt mondják, hogy az emberi test 26 éves kor körül fejezi be a növekedést de akkor már kevésbé látványos inkább kamaszkorban látható jelentős változás. Amikor a szervezet befejezi a növekedést akkor megindul egy kis hízás.

Tudod velem mi történt? Nem riogatásképp de mégis... Felszaladtam 92!!!kilóra. Kb. 7-8 évet kínlódtam mindenféle fogyókúrával aztán az életmód váltással lementem 65 kilóra. Na ennyit a kóros soványságról. Ha kamaszkoromban valaki azt mondta volna, hogy verni fogom a mázsa határát hát kiröhögtem volna.

Szóval ne aggódj. Mindenkinek van egy alkata, más az anyagcsere, szerintem menj el gyúrni. A szikár-izmos pasik is jók. Aztán a hízás megindul magától ha elmúlik a kamasz kor.

2012. okt. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugodtam. Igen, általában engem is szívatnak. Nem merek nagyon rövid ujjúba, iskolába menni, mert félek hogy kicikiznek hogy milyen vékony vagyok. Pedig komolyan mondom hogy 8 éve sportolok.
2012. okt. 23. 01:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszok mindig is rettentő gonoszak tudnak lenni egymással már egész korán megkezdődik a kirekesztés.

Túl kövér, túl sovány, szemüveges, szeplős, vörös hajú, visszahúzódó stb. Mindig találnak valamit, amibe beleköthetnek. Ez van. Ne szívd mellre én humorral és némi öniróniával oldottam meg. Ha látják, hogy nem tudják kiélni rajtad a frusztrációjukat békén hagynak.

2012. okt. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyire nem lehetstz hül*e, de komolyan... a sporttal (amellett hogy nagyon jó dolog) elégeted azt a csöppnyi kalóriát is amit a nap folyamán beviszel. És akkor csodálkozol hogy nem hízol...hjajj...
2012. okt. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon sovány vagy, azért évente 1x szokás vérképet nézetni, ha abban minden rendben, és az orvos sem javasol kivizgálást, akkor nyugodj meg!
2012. okt. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sovány vagy tényleg de ha nem tudsz mit csinálni már akkor szerintem is nézess vérképet hátha kiderül valami. lehet pajzsmirigy probléma is a háttérben, meg sok egyéb agyhoz kapcsolodó dolgok amikre nem is gondolnál...de lehet "pszihomókiai" oka is :)

a cikizésről meg annyit, hogy egész iskolás pályámat megkeserítették...mert visszahúzódó, szemüveges lány voltam/vagyok...de az egyetemmel ennek vége lett részben, ott is vannak nagypofájú ribik és a hozzájuk csapódó arcoskodó csávók de már kevesebb és nem merik úgy járatni a csőrüket és sokkal elfogadóbbak is egyébként:) szóval addig valahogy viseld el a dolgot, én pl utolsó két gimis évemben órán kívül fül bedug és üvölt a rock&roll style-ban toltam :) ha be is szóltak nem hallottam, így nem sikerült kiélniük magukat rajtam :) meg ahogy észre vettem a rockereket többnyire békén hagyják, nem mernek velük kikezdeni :)...haverom még nálam is "rosszabb" helyzetben volt (szemüveg, répa haj, szeplő és fogszabályzó és még selypít is :D), de mivel látványos Manson (és társai :D) rajongó így nem mertek neki beszólni...a rockereket tisztelik többnyire a középsulikban...

2012. okt. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

13 és 19 éves kor közt én is megnyúltam, utána elkezdtem hízni kicsit, ezért kontrollálnom kellett a zabálást valamilyen szinten.


Volt 2 haverom, akik pálcikák voltak és felhízlalták magukat gyúrással. Tagadták, de szerintem nyomtak valami hízlaló por is mellé, mert túl gyorsan sikerült. Egyiknek vastag lett a nyaka, a másiknak kis pocakja nőtt, széles lett a háta és nagy izmos vállai nőttek, majd szűk pólókba kezdett feszengeni. Hogy őszinte legyek régen tetszettek, de ezután már nem. Szerintem olyan béna amikor a pasik imádják mutogatni a testüket.

2012. okt. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!