Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol találok a neten hízáshoz...

Hol találok a neten hízáshoz segítséget? Kórosan sovány vagyok, már nagyon elegem van, a dokim, mindenféle vizsgálatokra elküldött már, persze "egészséges" vagyok.

Figyelt kérdés
a helyzet rosszabb lett mióta szültem, de mindig 43-45 kg voltam. elvileg képes vagyok hízni, mert a terhesség alatt 22 kg-t szedtem fel! szülés után maradt 10 kg, olyan jól néztem ki, és sokkal jobban is éreztem magam. sajnos az is eltűnt egy varázsütésre... segítsetek, hova fordulhatok ezzel a gondommal?
2012. márc. 30. 09:35
 1/7 anonim válasza:
0%
Kórosan sovány? 45 kg? én 168 cm vagyok és 44kg de én nem érzem magamat kórosan soványnak!! de ha annyira hízni akarsz akkor egyél sok szénhidrátban gazdag ételt,!!
2012. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem tudsz segíteni ne írj!
2012. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Írtam hogy szénhidrátban gazdag ételeket kell fogyasztani ,,, vagy az nem válaszadás?
2012. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

lehet kapni gyógytápszereket, pl nutridrink. Ha orvos írja fel olcsóbban megkapod. Ezek csak extrába, a rendes étkezések mellé!

A stress csökkentése is sokat segít. Tudom, könnyű mondani.

2012. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el endokrinológushoz. Lehet, hogy pajzsmirigy túlműködésed van.
2012. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi, endokrinológián is voltam, rendben a pajzsmirigyem. azért kérnék segítséget, mert önállóan próbálkozom évek óta, nem megy. rendesen eszem, iszom, odafigyelek, már az életem része a napi 6x-i evés és kalóriadús ételek fogyasztása, a pótvacsi és a nassolás. rendszeresen mozgok, mégsem tudok hízni. épp olyan, mint amikor vki fogyni akar, de sehogy nem megy. úgy érzem lassan feladom.

a ruháimat a gyerekosztályon veszem, de semmi nem áll jól, ha bárhová megyünk, mindig megjegyzik, hogy úristen, de sovány vagy, hogy nézel ki, mint egy csontváz, és stb. bánt és nagyon unom már, hogy mindig megtalál vki. a közeli barátoknak már szóltam, hogy ne firtassák, ők tiszteletben tartják, de mindig akad vki.

sokat vagyok beteg, főként vesegondjaim, gyulladásaim vannak, mert nincs zsír, ami a helyén tartsa őket, lesüllyedtek. szóval nem tesz jót az egészségnek sem.


azt hittem tudtok olyan kórházat vagy honlapot ajánlani, ahol szakemberek foglalkoznak ilyesmivel, de lehet nincs is ilyen.


a fogyókúra folyik a csapból is, az anorexiás oldalakon leginkább a pszichés résszel foglalkoznak.


dietetikustól kaptam többféle mintaétrendet, recepteket, amik tök jók, főzöm is őket, de semmi. nem értem.


ha vkinek van vmi ötlete még, írja meg, kösz

2012. márc. 30. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A hízókúra, más néven roborálás, így egyel könnnyebb rá étrendet, tanácsokat találni. Az a legfontosabb, h rendszeresen, és kiegyensúlyozottan táplálkozz. Az, h egyél zsírt, csokival, egy hülyeség, és nem is tesz jót. Arra kéne törekedned, h dúsítsd az ételeket, amit eszel. Ez azt jeleni, h valami módon csempéssz bele egy kis plussz kalóriát. pl. a rántottába keverj telejet, tegyél bele sok feltétet, felvágottat, burgonyát, jó táplálóra csináld. A főzelékekbe tegyél habarást, a liszt+tejtermék szintén ad egy kis plusszt. A levesekbe szaggass egy kis galuskát, a szendvicsbe tegyél sajtot, főtt tojást. Érdemes uzsizni, 10óraizni is, akár egy banánt, olajos magvakat, zsírosabb joghurtot keszekkel. A kávéba begyél tejet, a teába mézet. Ezen kívül lehet kapni a gyógyszertárakban különböző dúsításra alkalmas fehérje, vagy szénhidrát porokat, amik kifejezetten a roborálásra vannak kitalálva. pl.: Protifal, Fantomalt, Nutrison, ezeket bele lehet keverni akár főzelékekbe, akár süteményekbe, akár turmixokba, és így táplálnak. Vagy a már említett Nurtridrink, ami egy fincsi csokis, epres, vagy vaníliás ital, kis 2dl-es, szívószálas dobozban. Szépen el lehet iszogatni, és avval is be tudsz vinni jó pár kcal-t. És ha orvos írja fel, akkor pontom pénzekért meg tudod venni.

És még itt van némi segítség:

Hízókúra, roborálás


Hetente fél kilogramm testsúlygyarapodásnál többre nem kell törekedni, mivel nem szabad megterhelni a szervezetet. Növelni kell az étrendben a fehérjék, a zsiradékok és a szénhidrátok mennyiségét, mert ez adja a többletenergiát. Ha napi 500 kcal-val fogyasztunk többet, mint amennyit a szervezetünk felhasznál, akkor elérhetjük a megközelítőleg heti fél kilogrammos súlygyarapodást, de oda kell figyelni a mikrotápanyagok és a napi 1,5-2 liter folyadék felvételére is, amelyeknek kiemelkedő szerepük van az energiát adó tápanyagok hasznosulásában.


Fontos a rendszeres, naponta többször, ötször vagy hatszor történő étkezés, de nem szabad túlterhelni az emésztőrendszert. A tízórai és az uzsonna lehet például gyümölcs vagy gyümölcsturmixok, illetve olajos magvak kis mennyiségben. Az étrend tartalmazzon utóvacsorát is, ami lefekvés előtt fél órával kis mennyiségű étel fogyasztását jelenti (például egy doboz kefir, két darab keksz, egy darab zsírszegény kockasajt, egy lágy tojás, stb). A tányérra mindig kis adagokat kell tenni, mert a nagyobb adag étel látványa elveheti étvágyunkat. Ne édesítsük túl az ételeket, és erős, csípős fűszereket sem ajánlatos használni, de a többi, főleg zöld fűszer használata előnyös, mivel javítják az étvágyat, az ízetlen étel pedig rontja az evés élvezetét.


A roboráló (feltápláló) étrend energia- és fehérjegazdagságot jelent. Ez az egészséges, de hízni vágyó emberek esetében, illetve betegség esetén is - a beteg állapotától függően - naponta 2300-3300 kcal kalóriafelvételt jelent. Ezen belül a fehérje és az összetett szénhidrátok mennyiségét kell megemelni (fehérje: 1-1,2 g/ttkg, szénhidrát: 350-500 g/nap). A zsiradékok felhasználásával nem szabad túlzásokba esni: mennyiségük ne haladja meg a napi energiaszükséglet 30 %-át. Elsősorban növényi olajokat lehet használni, amelyek vitaminokat tartalmaznak, előnyös az esszenciális zsírsavösszetételük és nem tartalmaznak koleszterint.


Az étrendben a fehérjét tejjel, tejtermékekkel, tojással, hússal, halhússal, húskészítményekkel, növényi fehérjékkel és fehérjealapú tápszerekkel biztosíthatjuk. Szerepeljen a menüben minél többször zöldség- és főzelékféle, burgonya, rizs, gyümölcsök, kenyér és tésztafélék. A friss gyümölcsök és zöldségek segítik a szervezet vitamin-, ásványi anyag- és nyomelem-ellátottságát. A pektint tartalmazó gyümölcsök és zöldségek biztosítják az emésztéshez szükséges élelmi rostokat is. Hízókúrában, roboráláskor a túlzott mértékű rostfogyasztás nem ajánlott. A túlzott cukorral történő ízesítést kerülni kell, mert csak az "üres" kalóriát növeli, nem tartalmaz tápanyagokat.


Az ételek dúsítása különféle tápanyagokkal


Fehérjék:


Az ételeket dúsíthatjuk különböző élelmiszerekkel, amelyek kis mennyiségben belekeverhetők a főtt ételbe, így kisebb adag fogyasztásakor is több energiát tartalmaz az ebéd, vagy a vacsora. Erre alkalmas a fehérjék közül például a felvert tojás, amit bele lehet csurgatni a főzelékbe folyamatos keverés mellett. Alkalmazhatunk még reszelt tojásfehérjét és sajtot, tejport vagy darálthúst és belsőséget (például máj).


Zsiradékok:


Például: kefir, joghurt, tejföl, folyékony tejszín, margarin, vaj, majonéz (salátákhoz), zsíros tejpor. Ezeket levesekhez, főzelékekhez, házi szendvicskrémekhez adhatjuk hozzá. A felhasznált zsiradék mennyisége ne legyen sok, mert hasmenést okozhat.


Szénhidrátok:


Méz, cukor (kis mennyiségben). A túl sok egyszerű cukor használata, illetve fogyasztása nem előnyös, mert átmeneti jóllakottságérzetet okoz, és a hízni vágyó nem kíván majd más, egészségesebb ételt. Az ételek dúsíthatók még lisztekkel, keményítővel, áztatott, kinyomkodott zsemlével és kenyérrel.


Tápszerek:


A hízókúra során jó hatást érhetünk el a különböző összetételű tápszerek használatával. A klinikai tápszerek kis mennyiségben és megfelelő összetételben tartalmazzák a szervezet számára nélkülözhetetlen tápanyagokat. Az energiát adók mellett a vízben oldódó és a vízben nem oldódó vitaminok és a szükséges ásványi anyagok is megtalálhatók bennük. Kaphatók például ízesített és ízesítés nélküli tápszer italok, amelyek ízlés szerinti kiválasztással két étkezés között is fogyaszthatók. A tápszerporok ízesítés nélküliek, belekeverhetők az ételbe, melynek növelik a tápanyag-összetételét, de nem változtatják meg az étel ízét, jellegét. Ajánlottak például burgonyapürébe, főzelékekbe, mártásokba, turmixokba, töltelékekbe, palacsintába és vagdalt húsokba.

2012. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!