Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A torkom belső faláról levált...

A torkom belső faláról levált egy negyed körömnyi fehér anyag. Mi ez?

Figyelt kérdés

kb hetente mindig leválik a nyelőcsövemről/torkomról egy pici fehér változó alakú valami. Nem fáj, meg semmi bajom nincs, csak érdekel mi lehet ez. Elég furcsa.


Könnyen összenyomható gyenge anyagú. Mi lehet ez?


Köszi.


2012. okt. 26. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
És büdös, nem? Nekem is szokott.
2012. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod igen. Eddig nem tudtál meg erről semmit?
2012. okt. 26. 12:32
 3/9 anonim válasza:
Szerintem genny..mandulagyulladásnál szokott ilyen lenni..és ettől kellemetlen a leheleted is..bár ez fájdalommal jár
2012. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Betegégtől függetlenül szokott megjelenni és teljesen fájdalommentes. A genny pedig folyékony szerintem, míg ez egy könnyen összenyomható szilárd valami.

2012. okt. 26. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem rosszak a manduláid és azokból jön ez a cucc. amikor már ilyen végső stádiumú a mandula, akkor már nem fáj, nem okoz semmilyen komolyabb kellemetlenséget...leszámítva ezt a cuccost....
2012. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, és dehogynem, közben rájöttem, hogy mi lehet ez, mert nekem bizonyos időközönként van. Sokszor úgy jön ki, hogy kitüsszentem és kirepül ez a büdös massza. Nekem se fáj, nem is vagyok gennyes sehol, a torkom is rendben van, ugyanis elvileg nem onnan jön. Apukám világított rá, miután vele is sokszor megtörtént, hogy elvileg a tüdőből jöhet (ami ugyebár nem fáj), amikor kissé megfázítod magad. Nem annyira, hogy lázas legyél, vagy begyulladjon a torkod, elég csak meghűlnöd. Ilyenkor jó, ha kijön ez a gennyes csomó. Nem is szokott utána sem gond lenni, öntisztulunk.
2012. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ez lesz. Van amikor érzem, hogy kezd a torkomról leválni, ekkor egy pici rásegítéssel (öklendezéssel) leválik teljesen. Szóval érzem, hogy a torkomban van, ezért a tüdős megoldás szerintem nem jó.


A mandulás megoldásban még gondolkodom, rákeresek a neten, eddig kevés volt ehhez az információm, de hátha így meglesz a betegség.


Köszi a segítséget :)

2012. okt. 26. 13:16
 8/9 A kérdező kommentje:

MEGVAN.

Ez az úgynevezett mandulakő:

[link]


Még utána kell néznem, hogy mi váltja ki/ hogyan lehet kezelni, a de a lényeg, hogy tudom már hogy mi ez.


Köszi a mandulás választ, az ő hozzászólása segített megtalálni :)

2012. okt. 26. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, mandulakő. csak a neve nem jutott eszembe. azért tudom, mert nekem is ez van.... de erre megoldást, csak a műtétet tudom....
2012. okt. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!