Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Intim borotválás után mivel...

Nowhere kérdése:

Intim borotválás után mivel ajánlott bekenni a bőrt, hogy ne gyulladjon be és ne jöjjenek ki pattanások?

Figyelt kérdés
Már mindenféle dolgot kipróbáltam (Aloe vera gél, Gillette sensitive gél, Nivea testápoló, férfi arcszesz, 90 %-os etanol), de utána mindig begyulladt. Vagy hagyjuk a pengét és legyen más alternatíva? Kinek mi használ?

2012. okt. 27. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

No igen, ezt sajnos nem nagyon tudod megúszni :(

Alapvetően azt szokták javasolni, hogy rendszeresen távolítsd el az elhalt hámsejteket (így könnyebben kibújnak az új szőrszálak), a borotvát lehetőleg csak 1x használd, és fertőtleníts borotválás után. Nekem az aloe bejött, de nem tudja 100%-osan kivédeni a nehezen kibújó szőrszálacskák okozta gyulladást.


Ezt én bizony meguntam, és gyantáztatom néhány hónapja (kozmetikussal). A szőrszálak ritkulnak, a gyulladás szinte teljes egészében elmarad (nem mondom, hogy még egy-egy helyen nem fordul elő, de lényeges a különbség). És hogy havonta csak 1x kell menni, a "párnaponta" történő macera helyett....!


Mondjuk nem egy kellemes óra az biztos :), de kibírható! Csak ajánlani tudom!

2012. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem sem az epilálás (majdnem belehaltam) sem, a gyantázás sem (bele is haltam) hozott megoldást. Egyedül a krém (Veet normál, NEM az érzékeny bőrre) tudta a minimálisra csökkenteni a gyulladást. A bőrápolás viszont nagyon fontos, mind a szőrtelenítés előtt, mind utána. Az aloe nekem nem használt, a hidratáló krém viszont igen.
2012. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt a Neogranormon-t sok helyen olvastam. Lehet az lesz a nyerő. Meg a bőrradírozást is olvastam. Valami jól bevált márkát tudtok ajánlani? Csak nehogy kamu dolgokért adjak ki pénzt, amik nem működnek. :) Amúgy köszönöm a gyors válaszokat.
2012. okt. 27. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!