Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire van szükség a postán...

Mire van szükség a postán maradó csomag átvételéhez? Ha lehet olyanoktól várom a választ akik már használták ezt a szolgáltatást és nem csak találgatnak.

Figyelt kérdés

Mindenhol mást találtam!

Van ahol ezt írják

Személyes átvételkor személyi igazolvány.

Van ahol meg ezt.

A posta a személyazonosság igazolása nélkül adja át az érte jelentkezőnek

Most mi az igazság?



2012. jún. 29. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
személyi igazolványt, és lakcímkártyát kérnek.
2012. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

A POSTÁN MARADÓ küldeménynél csak a NEVED lesz a csomagon, a CÍM pedig a postahivatal címe...


A küldeményt SZEMÉLYI IGAZOLVÁNY felmutatása után kaphatod meg (igazolni kell, hogy te vagy a címzett)...


Amúgy nem értem a problémádat : úgyis mindig nálad van a szem.igazolványod, miből áll igazolni magad vele?!...

Ha a postán veszed át az ajánlott leveledet, akkor is kérik az igazolványt!...


Különben meg egy webshopban dolgozom, ahol rendszeresen évek óta küldünk a Vevőinknek "Postán maradó" küldeményeket, így pontosan tudom a dolgok menetét...


Amire még szükséged lehet : a KÜLDEMÉNY AZONOSÍTÓSZÁMA!!!

Sok postán csak ezzel találják meg a csomagodat, a számítógépükben nincs benne a Címzett neve!...

Ezt a KÜLDEMÉNY AZONOSÍTÓSZÁMOT a Feladótól tudhatod meg, mi pl. SMS-ben küldjük ki a Vevőinknek... :-))


Remélem, tudtam segíteni.

2012. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor személyesen csak én vehetem át mást nem küldhetek érte? Mert valahol azt olvastam hogy elég csak egy jelige és egy rag szám és akkor bárki átveheti.
2012. jún. 29. 13:01
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

#2-es beíró vagyok :


A "Postán maradó" küldeménynél a Címzett nevét és a postahivatal címét kell feltüntetni, tehát a küldemény NÉVRE szól, nem jeligére!...

(Ezt az információt a Postán kaptuk, mikor az első ilyen küldeményt feladtuk volna ilyen módon.)


Több vásárlónktól tudom, hogy CSAK A CÍMZETT veheti át, nem adják ki másnak (írásbeli meghatalmazást a Posta csak a saját nyomtatványának a felhasználásával fogad el, amit ott személyesen kellene a postahivatalban megírni, tehát semmit nem érsz vele)...


Nem is értem, ez a jeligés címzés mire lenne jó, hiszen :

- a postán úgysem tudják, mi van a csomagban, tehát nem kell félni attól, hogy sérti a diszkréciót a neved a csomagon...

- megrendeléskor a webshop (vagy a Feladó) úgyis tudni fogja a valódi neved, főleg akkor, ha előre kellett fizetned pl. átutalással (megjelenik a befizető neve a pénz bekönyvelésekor)...

- utánvételes küldeménynél meg végképp nem lehet jeligés a küldemény (a postás nem vehet át "Kékbálna" jeligétől X-összeget!)...


Igazából a postahivatalban a dolgozóknak édes mindegy, hogy egy küldeményt Kovács Rozi vagy Bergengócz Alfréd vagy Kékbálna-jelige veszi át... Viszont nekik könyvelniük kell, hogy a Címzett átvette a küldeményt, erről el kell számolniuk a Feladónak!...

2012. júl. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget teljes mértékben kielégítő választ kaptam a kérdésemre.
2012. júl. 1. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

OK!... Örülök, hogy tudtam segíteni!... :-))


Akkor léci értékeld a válaszokat, mert az pontokat jelentene ezen az oldalon!... KÖSZIKE!...

2012. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értékeltem.

Még 1 x köszi.

2012. júl. 10. 14:50
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Drágám, sajnálom, de az okostojások valójában se*g hülyék!

Nincs semmi féle küldeményazonosító, sem személyigazolvány ellenőrzés, de még csak nem is kell azonosnak lenned a címzettel!


"6.4.3. A „postán maradó”-ként címzett postai küldemény kézbesítése

1) A „postán maradó”-ként címhely megjelöléssel feladott postai küldemények postai

szolgáltatóhelyen történő kézbesítése során az alábbiak szerint jár el a Posta:

a) nem könyvelt postai küldeményt a Posta a személyazonosság igazolása nélkül adja át

az érte jelentkezőnek;

b) könyvelt küldemény kézbesítése előtt a Posta

ba) az átvételi jogosultság jogcímének fennállásáról szóbeli nyilatkozatot elfogad.

Amennyiben a szóbeli nyilatkozat alapján az átvételi jogosultság jogcíme kétséges, a

Posta a jogcím fennállásának további igazolását kérheti.

bb) a 6.10. 4) bekezdésben felsorolt okiratok alapján vizsgálja a személyazonosságot továbbá (...)"


(idézet A postai szolgáltatások Általános Szerződési Feltételeiből)


Az ilyen félművelt tanácsadók meg mennyenek inkább kapálni!!

2014. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
16%
Utolsónak: te meg tanulj meg írni, mielőtt másokat leidiótázol, te tanulatlan suttyó paraszt. Barom.
2015. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 k.kornél válasza:
77%

kiegészítem...

[link]


bc) amennyiben a postai küldemény átvételére helyettes átvevő jelentkezik, köteles a cím szerinti kézbesítési pont számára a címzettől származó a helyettes átvevő átvételi jogosultságát tartalmazó 6.2.1. pont szerinti bejelentést is átadni.

4)

A "postán maradó"-ként jelzéssel címzett belföldi postai küldeményt a postai szolgáltatóhelyre érkezés napját követő naptól számított tíz munkanapig, míg a külföldről Magyarországra érkező nemzetközi postai

küldemények esetében 30 naptári napig tartja az átvételre jogosult rendelkezésére.

2016. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!