Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora baj, hogy a 4 éves...

Mekkora baj, hogy a 4 éves kisfiamnak gerincferdülése van?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, mert a 4.5 éves kisfiamnak gerincferdülése van. Kicsit lúdtalpas is. Az orvos nem javasolt rá semmit a mozgáson kívül. Meggyógyulhat még teljesen?
2012. okt. 29. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendeződhet, meg kell erősíteni a gerincoszlop melletti izmokat és a vállövi izmokat. Erre a legjobb a rendszeres úszás pár éven keresztül és akkor később nem lesz gondja.

A rendszerességen van a hangsúly és az éveken. Két hónap alatt nem javul meg .Orthopédián voltatok?

2012. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdéseket miért nem az orvossal beszélitek meg? Nem tudjuk, hogy milyen mértékű a ferdülés, meg semmi adatot. Nem értem, miért kell idegenektől ilyeneket kérdezni, azért van az orvos, hogy válaszoljon!
2012. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Voltunk szakorvosnál, de semmi konkrétumot nem mondott, csak sok mozgást javasolt, ami amúgy is megvan egy 4 éves gyermeknél. Azért félek egy kicsit, mert nekem elég sok mozgásszervi gondom van(38 éves vagyok. Egyébként évekig sportoltam, úsztam is.)

Nem szakvéleményt csak tapasztalatot kértem, esetleg olyan anyukáktól is, akiknek a gyermekével is hasonló baj volt.

2012. okt. 30. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!