Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas pulzus szervi ok nélkül....

Magas pulzus szervi ok nélkül. Volt már így valaki?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy hónapban hirtelen megemelkedett a pulzusom, előtte semmi bajom nem volt.

Kétszer voltam ügyeleten, egyszet mentő vitt be a kórházba, két kardiológusnál voltam, csináltak ekgt, szívultrahangot, abpmet, holtert - semmi szervi eltérést nemtaláltak.

Mégis van, hogy nyugalmi állapotban 90-110 a pulzusom. Van, hogy csak 70-75, de nagyon magas is szokott lenni. Vérkép, pajzsmirigy rendben.

Gyógyszert írtak, de az meg levitte 54re és szédültem.

Mit tehetnék ellene? Volt már valaki ìgy?


2012. okt. 30. 13:22
 1/2 gomzoli ***** válasza:

Lehet psyches eredetü is, esetlgesen szorongasos allapot, feszültsegek, gondok miatt. Vagy, ami velem is gond, eves utan, föleg ha jol bekajalok, es teltsegerzetem van, akkor valik a pulzusom nyugalomban is szaporava, 100-110/perc.

Nekem is volt kritikus szitu, 3 napot korhazban töltöttem 130-as atlag pulzus mellett 190/110 vernyomassal, de az a tulhajszoltsag miatt volt. Bisoprolol hatoanyagu betablokkolo gyogyszert kell(ene) szednem, ami egyebkent valoban hasznal, semmi mellekhatasat nem erzem. Csak akkor szedem be, ha erzem, hogy szaporabb a pulzusom.

2012. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 böjti fruzsina válasza:
Nekem is ez volt... már annyira kikészültem tőle nemtudok mást csinálni csak állandóan figyelem a pulzusom nehogy megint magas legyen... Te szoktad figyelni?
2012. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!