Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik ezek a világos foltok a...

Mik ezek a világos foltok a felkaromon? (kép)

Figyelt kérdés

Körülbelül 1-2 hónapja vettem észre magamon. Raktam rá testápolót, mert olyan mintha kiszáradt volna, és olyan érdes a felület egy kicsit.és a pórusok mintha nagyobbak lenének, de fogalmam sincs, nem értek hozzá...:S a bal karomon , ahol a legjobban látszik, a jobbon csak 1-2 folt van.

[link]

[link]

[link]

tudom alig látszik a képen, de azért remélem látható ,mert élőben sokkal jobban látszódik. és remélem tud valaki segíteni .



2012. nov. 2. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Csinálj valamit a fényképeződdel/telefonoddal, mert alig látszanak a melleid a képen.
2012. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
menj el bőrgyógyászhoz
2012. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Korábban volt ott egy kis gombás fertőzés, most nem aktív, gyógyuló félben van.

Leírás:Pityriasis versicolor


Nyáron ez a leggyakrabban észlelhetô gombás állapot. Kórokozója a Malassezia furfur, mely lipofil sarjadzógomba és normálisan is megtalálható a legtöbb ember bôrfelszínén. A betegség klinikai képe kerek, barnásvörös, idôvel összefolyó finoman hámló foltokból áll. Napozás után hypopigmentált foltok maradnak vissza hónapokig . Erôs izzadás hajlamosít a betegség kialakulására.


Hypopigmentált folt: a világos fehér foltot jelenti.

2012. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
arra senki se kíváncsi ;) én a karomról kérdeztem
2012. nov. 2. 18:47
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 2. 18:48
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó, akkor ha gyógyuló félbe van nekem(?) ,szükséges bőrgyógyászhoz mennem illetve szükséges valamivel kennem? ugye nem fog tovább terjedni?:SS
2012. nov. 2. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:
tényleg gomba, de szerintem menj el bőrgyógyászhoz, mert nem biztos, hogy túl vagy rajta,és így megakadályozhatod a terjedését.
2012. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs rózsaszín foltod sehol, akkor ez már gyógyul. Ezt már nem kezeljük.
2012. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

akkor megnyugodtam

köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 2. 19:46
 10/10 A kérdező kommentje:
hát nem mentem el dokihoz és tovább terjedt...főleg a bal karomon látszik, 5én megyek bőrgyógyászhoz, remélem meggyógyul:(
2013. febr. 25. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!