Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A limfoma kimutatható veranali...

A limfoma kimutatható veranalizisek által? Vagy csak mintavétellel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A biztos diagnózishoz mindenképp szükséges a szövetminta vétel! Erről a neten is olvashatsz:


"Az orvos a pácienst kikérdezi betegsége történetéről és előzményeiről (kórelőzmény), majd megvizsgálja. Azt, hogy daganatos betegségről van-e szó, a biopsziával eltávolított nyirokcsomó szövettani vizsgálata dönti el a legbiztosabban.


Fontos annak pontos meghatározása, hogy a betegnek milyen típusú limfómája van, milyen gyorsan fejlődik, hol helyezkedik el a szervezetben, és mennyire kiterjedt, milyen stádiumban van. Ezek az információk nagyon fontosak a kezelés megtervezéséhez.


Az orvosi vizsgálat a következőket foglalja magába:


az érintett nyirokcsomók elhelyezkedésének, nagyságának megállapítása;


tisztázni kell, hogy az érintett nyirokcsomók a rekeszizom (amely elválasztja a mellkast a hasüregtől) felett, alatt, vagy mindkét oldalán helyezkedik/helyezkednek-e el;


azt is vizsgálni kell, hogy a betegség ráterjedt-e a csontvelőre, vagy valamelyik nyirokrendszeren kívüli szervre, pl. a májra.


A betegség stádiumának megállapítása (staging) érdekében vérvizsgálatok, képalkotó vizsgálatok (röntgen, ultrahang, CT, MRI, PET, izotóp) és csontvelővétel szükséges. Emellett speciális vizsgálatokra és ismételt nyirokcsomó-biposziára is sor kerülhet."

2012. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintavétel szükséges. A véranalízissel csak követni lehet az állapotot, ha már bizonyos.
2012. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen!


Még valami eszembe jutott, ha tudjátok, kérlek írjátok meg a választ: mi változik a vérben limfóma esetén? Nagyon nem vagyok képben és kellene tudnom.. :S

2012. nov. 5. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is limfómás vagyok, nálam vérsüllyedést, CRP-t és fehérvérsejtet néztek elsősorban, plusz új módszer a TARC is, amiről a kezelőorvosom olyasmit mondott, hogy a normál érték 300 körül van, de limfóma esetén ez megemelkedik. Nekem volt 3000 is. Kezelésekkor ezen kívül még néznek gyakorlatilag mindent, mert vérképzőszerv.
2012. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ó, és az általam felsorolt értékek abnormálisan megemelkednek, mert a szervezet gyulladásként érzékeli a betegséget.
2012. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyzet a valóságban kb. paradoxon.Egyrészt a limfómát nem lehet vérből kimutatni,másrészt jó vérképre nincs olyan orvos amelyik megböketne:(
2012. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!