Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért zavar hogy elállóak a...

Miért zavar hogy elállóak a füleim és nem tudok vele megbékélni?

Figyelt kérdés

Sokszor eszembe jut hogy elállóak a füleim és ez miatt egy negatív érzés fog el és így nem is tudok odafigyelni arra amit mások mondanak mert ez van az agyamban van végig ( nem mintha valaki szóvá is tenné csak mindig leköt. ) Egy kisebbségi komplexus is kialakult ezáltal így ha beszélgetek valakivel ( akárkivel ) nem érzem magam jól a bőrömben.


Sokáig volt barátnőm addig valahogy nem fogalkoztam ezzel de most mióta szakítottunk és egyedül lakom már 1éve így sok időt töltök egyedül ( nem vagyok lekötve annyira mostanában ) sokat rágódom ezen a kérdésen. Otthon persze ellenzik. Régebben sok évvel is ezelőtt is megfordult a fejemben a műtét ötlet de aztán elhalt de most valahogy hevesebben tőr rám. Szerintetek mi lenne a megoldás?

...Bocsánat hogy hosszan fogalmaztam... Segítsetek légysi!



2012. nov. 3. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én teljesen ugyanígy voltam, ezért maximálisan megértelek! Sokat szenvedtem az eláélló füleim miatt, és még csúfoltak is. 17 évig vártam arra, hogy végre megműttethessem. Felnőttként rászántam magamat, és 2 éve már normális füleim vannak. De a kisebbrendűségi érzés még mindig nem szűnt meg teljesen, igaz, sokat enyhült!


Az egykori barátnőm éppen a füleim miatt szeretett, de rájöttem, hogy nem is engem szeretett, hanem az elálló füleimet. Mert ő is kinevetett annak idején...


Nekem is volt olyan, hogy nem foglalkoztatott a dolog, aztán meg rám tört a vágy a műtétre, és olyankor nagyon nehéz volt, mert senkinek nem tudtam elmondani, szüleim sem értették volna meg. Egyszer próbálkoztam elmondani, de abból is az lett, hogy "Ez hülyeség!".


Amit tanácsolni tudok: ha van hozzá türelmed és módod, próbáld meg a hajaddal takarni. Most úgyis jön a tél. De ha lesz rá módod, nagyon ajánlom a műtétet, mert más megoldás nincs. Ha bármi kérdésed van, én itt vagyok, írhatsz bármikor, akár priviben is! FEL A FEJJEL! :)

2012. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Nagyon hálás vagyok hogy írtál! Azt gondolom, hogy ha ennyit foglalkozom ezzel a dologgal és ugye régebben is zavart, akkor ez valószínű, hogy nem fog elmúlani, mert mindig bennem marad. Tehát szerintem is marad a műtét amint meglesz a rávaló. :) Lenne pár kérdésem: 1. Te melyik sebészt ajánlanád? Ki az aki szépen dolgozik? 2. A műtét végén amikor lekerül a turbán és helyreáll a szimmetria, a fülem nem lesz deformálodott? tehát esztétikailag szép marad? :D
2012. nov. 4. 00:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább priviben írok :)
2012. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha nagyon zavar, inkább vágj bele a műtétbe. Én 29 éves koromban szántam rá magam a műtétre, engem is nagyon zavart, pedig hosszú hajam van. Viszont ha már egy kicsit lelapult, akkor kilógott a fülcimpám az egyik oldalt. Egyszer megelégeltem és 2 hónapos rákészülés után belevágtam. Nagyon féltem a műtéttől, de nem kellett volna. Az eredménnyel meg voltam elégedve, nem deformálódtak el a füleim. Megjegyzem nincs olyan ember, akinek teljesen egyformák lennének a fülei, sem alakjukat, sem állásukat tekintve, ezért utána semmiképpen sem szabad továbbra is a hibákat keresni .

A mai napig élvezem az eredményt mikor tükörbe nézek, még mindig elkap a mosolygás, még mindig tudok örülni neki, és nem utolsó sorban az önbizalmam is nőtt azóta.

Természetesen konzultálj előtte egy orvossal is, nem tudom, hogy neked mennyire állnak el a füleid, ő majd felvilágosít a műtét kockázatairól is. A műtét nem fáj, nem tart túl sokáig. Utána persze kell egy kis idő, míg a füleid megszokják az új tartásukat. Nekem két hétig volt bekötve a fejem a fülem miatt, jártam minden nap kötözésre. Utána már csak éjszakára kötöttem be,illetve nappal egy selyemsálat tettem rá, mert elég sokáig még "színes" volt a műtét miatt és vigyázni kellet, hogy nehogy valaki kárt tegyen benne. De ez az időszak sem tartott túl sokáig. A vágás már nem látszik a fülem mögött, persze egy fül-orr-gégész lehet felismerné a műtét nyomait, de egy laikus semmiképpen sem.

2013. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény, újdonság?
2013. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!