Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetseges, hogy belehalok az...

Lehetseges, hogy belehalok az asztmaba?

Figyelt kérdés

1 eves korom ota vagyok asztmas. Regen durva rohamaim voltak, ejszakakat nem aludtam, az utolso alkalommal komolyan azt hittem, hogy megfulladok. Ez tobb, mint 8 eve volt. Azota nem volt rohamom, gyogyszert szedek napi 1x, inhalatorom van, amit reggel-este 1x kell hasznalnom + egy masik, ha ugy erzem, rohamom lesz. Na marmost, a gyogyszereket szedem lelkiismeretesen, a ''rohammegelozot'' viszonylag gyakran hasznalom, es utolag mindig ugy tunik, hogy felesleges volt, mert nem lett volna rohamom, de olyan erzesem van, mintha valami nagyon vekony csovon tudnek csak levegot venni, azt is baromi nehezen. Igy nehezebb barmit csinalnom, mert teljesen elvonja a figyelmem az, hogy megprobaljak normalisan lelegezni.

Az orvosom kb 2eve azt mondta apukamnak, hogy nagyon beteg vagyok, de jol kompenzalom, viszont 20 eves koromra nem lesz tudom.

Ez realis? Nem volt rohamom evek ota, egyaltalan nem vagyok rosszul, a fizikai terhelest is viszonylag jol birom, es kb felevente kell visszajarnom az orvoshoz (ami nem olyan gyakori, ha tenyleg ennyire sulyos lenne a dolog).

De ez enyhe hipochondriat alakitott ki bennem, nem erzem, hogy fulladasos halalt szeretnek halni, foleg nem 20 evesen...

Mostanaban neha amolyan ''szur a szivem'' erzesem van, ami a fura, hogy neha a jobb oldalon is. Egy egeszsegugyis ismerosom azt mondta, hogy valoszinuleg a horgoimben erzem a szurast, nem is a szivemben. Ez az asztma miatt lehet? Soka megyek meg dokihoz, hogy megkerdezhessem, de termeszetesen neki is emliteni fogom, csak azert erdekelne mire szamitsak...


2012. nov. 5. 18:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzatennem,hogy nem allergias asztmas vagyok, hanem ''orokoltem'' elvileg.
2012. nov. 5. 18:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, es eleg egyszer kihagynom a napi gyogyszerem, masnap reggel mar nagyon erzem, hogy rosszabbul vagyok. Talan mas mar nem jut eszembe, amugy sem akartam ilyen hosszura nyujtani:)
2012. nov. 5. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 55 éves vagyok.Én is gyerekkorom óta asztmás vagyok, de igazán 20 éves koromban tört ki rajtam nagyon súlyosan. Kb. 10 évem úgy telt el, hogy nagyon sok rohamom volt. Aztán egy idő után kezdtek ritkulni a rohamok, és ma már a gyógyszerekkel szinte roham nélkül élek. Nagyon sokan élnek asztmásan, és szerencsére egyre jobbak a gyógyszerek.
2012. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

En azt hittem, hogy ilyenkorra mar reg kigyogyulok belole, mert akitol orokoltem, o is nagyon sulyosan asztmas volt, ujra is kellett egyszer eleszteni, stb, de olyan 20-25eves korara elmult.

Orulok hogy sikerult ''kigyogyulni'' belole, remelem en is csak rohogni fogok magamon par ev mulva:)

2012. nov. 5. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Google > buteyko
2012. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!