Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg lettem két hét...

Cukorbeteg lettem két hét alatt? Lehetséges lenne? Lentebb kifejtem!

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert tegnap és ma nagyon sokat járok pisilni. Szinte óránként, másfél óránként el kell mennem. Két hete volt egy teljes laborom, ott az éhgyomri vércukrom rendben volt, de lehet hogy mégis cukorbetegség lenne? Mert felfázva nem hiszem hogy fel vagyok, nem csíp, ég a pisiléskor, nem véres. De akkor meg mitől lehet vajon?

Köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 28. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben szinte teljesen kizárható.
2012. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szomjas is vagy nagyon ? A cukorbetegek nagyon szomjasak és acetonos a leheletük valamint éhesek, a vizeletüknek pedig szinte átlátszó színe van, nem normál sárga

Most már rá is stresszelsz szerintem egy kicsit. Lehet hogy a hideg miatt. Összehúzódnak a bőrerek több vér jut a vesének jobban tud dolgozni, több vizeletet választ ki.

2012. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

viszont akkor nincs valakinek valami tippje mitől lehet? mert holnap ha dolgozom, tuti nem fogok tudni kimenni ilyen rövid időközönként a mosdóba, de mégsem pisilhetek be:( jaj mit csináljak holnapig?:)

2012. okt. 28. 11:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Szomjas annyira nem vagyok, annyit iszom mint máskor, az acetonos lehelet nem tudom milyen (tényleg azt milyennek kell elképzelni?) enni is annyit szoktam mint máskor, viszont a vizeleltem most hogy mondod átlátszó nagyon.
2012. okt. 28. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Acetonos lehelet: mint az erjedő alma, sokan gyümölcsszagúnak is mondják a leheletet ilyenkor.Ja és aki acetonos annak kifejezetten piros az arca és száraz a nyelve.

Vegyél be C vitamint nagy dózisban, 2 x 500 vagy 1000 mg-ot .Így a felesleget a vese kiválasztja és savasítja a vizeletet, ha bármi indulna van esély rá hogy megfogja.

A tőzegáfonya is jó, kapszulában is kapható. Valamint melegen öltözködni !

2012. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Húú ,akkor acetonos leheletet kizártam, nekem igazából "szagtalan" a leheletem, arcom nem piros, nyelvem nedves. C vitamint eddig is szedtem, napi 500 mg-ot, de akkor szedek úgy hogy reggel, és este, akkor meglesz az 1000 mg. Kipróbálom a tőzegáfonyát is majd, meg persze melegen fel vagyok öltözve.

Köszönöm a segítséget!

2012. okt. 28. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem vagy az.

Ha a cukorbetegségtől már tüneteid lennének, akkor már évek óta fennállna és az éhgyomri cukrod sem lenne jó.

Hidd el a saját bőrömön tapasztaltam. Nekem semmi tünetem nem volt, de az éhgyomri cukrom már 15 volt. A napközbeniről meg ne is beszéljünk.

2012. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod neked is kedves utolsó!

Megnyugodtam, mert vasárnap óta nem tapasztaltam ezt, vagyis hétfőn már nem mentem sokat, nem tudom mitől volt, de a lényeg, hogy jól vagyok, semmi bajom, le is kopogom:)

2012. okt. 30. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!