Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a bajom? Nem tudok tanulni!...

Mi a bajom? Nem tudok tanulni! Hogyan tanuljak úgy, hogy maradjon is meg bennem valami?

Figyelt kérdés
Már próbáltam reggel tanulni, felkeltem 5kor, tanultam délután, és másnapra a fele sem marad meg bennem. Milyen jó tanulási módszerek vannak? Hogyan tudnék úgy tanulni, hogy másnap is tudjam?
2012. nov. 8. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Reggel utálok tanulni. Csináld azt,hogy ha megtudod hétfőn,hogy mondjuk csütörtökön írtok, akkor minden nap tanulj rá egy keveset. Nekem így jobban megy,mint egyszerre az egész. Vagy csinálj kártyákat,ha fogalmak/angol(vagy más nyelv:D) szavak vannak. Elolvasod a leckét és próbálj meg kérdéseket feltenni magadnak, mintha a tanár kérdezné. :))
2012. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
olyanról van szó amit órán is tanulsz? ja nekem az szokott lenni ha este tanulok akkorreggelre rögzül igaziból
2012. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Állj fel az asztal mellöl! Fogd a kezedbe a könyvet/füzetet és képzeld el, hogy te vagy a tanár és előtted ülnek a tanulók. Kezd el magyarázni a saját szavaiddal a megtanulandó anyagot! Nyugodtan nézz bele, ha elakadtál...Ha az adott témához kapcsolódik képanyag, azt is használd!
2012. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!