Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért "görcsölhet" a lábam...

Miért "görcsölhet" a lábam ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok (22), és már egy ideje nagyon erősen begörcsöl a vádlim. Igaz nagyon ritkán fordul elő (eddig összesen csak 5-ször), de azelőtt soha nem tapasztaltam ilyet, csak az utóbbi időben.

Általában éjszaka fordul elő. Ma éjjel ébredtem fel arra hogy begörcsölt megint a vádlim, de most valahogy még fájdalmasabb volt, úgyhogy már halkan ordítottam is. Amikor elmúlik pár percen belül, utána semmi bajom (alszok tovább) de ma már 12 óra elteltével is érzem a vádlim és kicsit fáj.

(Nem tudom számít-e, de pl 5 éve dohányzok,...)


Mitől lehet ez?



2012. nov. 9. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvoshoz érdemes menni, de szerintem ez megnéziumhiány. Vegyél magnéziumot tartalmazó vitamint ha pedig nem javul, akkor mindenképp orvos..
2012. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerős érzés, néha velem is előfordul, szintén éjszaka ébredek meg rá, nekem magnéziumhiány volt az oka, vagyis abból gondolom, hogy elkezdtem inni ilyen pezsgőtablettát, meg Magne B6-ot is szedtem és elmúlt, bár néha visszatér, de kb évente 2-szer.

Viszont barátnőm ilyen vádligörccsel és fájdalommal ment be a sürgősségire, mert félt hogy trombózisa van (hajlamos rá) elküldték 5 perc után, hogy magnéziumhiány, aztán két nap múlva majdnem meghalt tüdőembóliában. Ne stresszelj ezen, ennek kicsi az esélye, de figyeld a lábad, ha dagad, esetleg kékül, vagy nagyon melegnek érzed, azonnal orvos!

De nyugi valószínűleg magnéziumhiány.

2012. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!