Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök, ha lefekszem...

Miért szédülök, ha lefekszem nap közben? Ha napközben eldőlök, akár csak 1 pillanatra is, elkezdek egyből szédülni. Ha kicsit mégis elalszok, órákig szédülök, hányingerem van, nem tudok még elállni sem. Mással is történt már ilyen?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt nem volt ilyen gondom, de előtte és utána igen. Ez azért is zavaró, mert bármilyen fáradt vagyok, nem tudok pihenni. Ja, mivel epilepsziás vagyok, néha ( főleg eleinte) jó lett volna pihenni kicsit. A kezelőorvosom is mondta a nap közbeni pihenést, de amikor ezt elmeséltem neki, azt mondta, ilyent még nem is hallott. Ráadásul most már esti lefekvéskor is szédülök.

2012. nov. 11. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha jól értem, akkor jelentkezik a szédülés, mikor elfekszel? A kezelőorvosod neurológus? Mert akkor fura, hogy még nem hallott ilyenről. Nekem az lenne a tippem, hogy benignus perifériás pozicionális vertigod van, röviden BPPV. Ezt azt jelenti, hogy az egyensúlyért felelős szervedben keletkezett egy kis kristály, amit otholitnak neveznek, és mikor bizonyos pozícióba kerülsz, akkor ez ingerli az ottani szőrsejteket és ez okozza a szédülést. Ezzel a problémával neurológusok és fül-orr-gégészek foglalkoznak.
2012. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igazából az asszisztensnőnek említettem, aki a vizsgálatot csinálta. Fülészeten többször is voltam, igaz más okokból, de nem találtak semmit. Nemrég viszont a fogászatról elküldtek neurológiára.

Sőt, néhány hete egyik reggel olyan rosszul ébredtem, hogy be kellett menni a kórházba a sürgősségire. Akkor is szédültem, de a szememet is alig tudtam kinyitni, fekve is forgott minden, ráadásul nem volt erőm, hogy kiáltsak a páromnak, végül borzasztó hányinger kapott el. Ott adtak beutalót a Nerológiára, november végén kell mennem. Kíváncsi leszek, mit mondanak majd...

2012. nov. 11. 14:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Néhány perces fekvés után már szédülök. Pl. ha lefekszem a földre, hogy előszedjem a gyerek eldugott játékát. De akár akkor is, ha kicsit jobban elfekszem a fotelban. Állandóan egyenesen ülve viszont fárasztó :)
2012. nov. 11. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!