Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miben érezhetek különbséget a...

Miben érezhetek különbséget a keresztszalag szakadás és a részleges keresztszalag szakadás között?

Figyelt kérdés

A térdemben a keresztszalagnak baja van ez biztos.

Mi a különbség a részleges és a teljes szakadás között?

Továbbá akinek volt ilyen, az leírná a tapasztalatit, hogy mit érzett, talán levonhatok néhány tanulságot belőle.



2012. nov. 11. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hátha még aktuális...


Nem valószínű, hogy érzed a különbséget. Én például nem éreztem, amikor a sérülés történt, akkor nem tudtam ráállni, mert folyton kibicsaklott, nem tartott meg, és iszonyúan nyilallt. Aztán kaptam 1 hónap térdrögzítőt, amiben mászkáltam, egy napot sem pihentem vele. Közben volt MR, ami szakadást mutatott ki, miután lekerült a rögzítő, tudtam használni, de fájdolgált. Ezután volt artroszkópia, ahol részleges szakadást állapítottak meg (80%-ban részleges, de az orvos előzetesen porcszakadást mondott). Rá 3 hónapra a kontrollon a doki mondta, hogy mostmár teljes. Ezalatt a 3 hónap alatt elkezdtem sportolni újra, végül is csak két hónapot hagytam ki a sérülés miatt, majd biciklizés, futás, via ferrata, foci, falmászás, túrázás következett. Szóval a teljes szakadás már fel sem tűnt. Mindenképp keress egy jó orvost és csináltass egy MR-t (az ultrahang és a röntgen ilyenkor nem sokat ér).

2012. dec. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de már kiderült, hogy teljesen elszakadt.
2012. dec. 30. 12:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt műtéted?
2012. dec. 30. 12:40
 4/5 anonim válasza:

Szia, engem műteni fognak, 1 hónapja történt a baleset, semmit nem tudok kezdeni a lábammal kb, 2x leszívtak,de még mindig tele van a térdem...

Ahogy elszakadt, a fájdalmat robbanásszerűen,azonnal éreztem...

Lány létemre nem sírtam,de esküszöm leírhatatlan mit éreztem :D

Állítólag a részleges szakadás is nagyon fáj,majdnem ugyanúgy...

2013. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom milyen érzés...
2013. márc. 30. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!