Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lisztérzékenyek, a diéta...

Lisztérzékenyek, a diéta mennyire segít nektek?

Figyelt kérdés
Lisztérzékeny vagyok, most kezdem a diétát. Nagyjából mennyi idő szükséges, hogy a tünetek elmúljanak? Főleg a hasmenés és a gyengeség. Köszönöm a válaszokat :)

2012. nov. 14. 10:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is liszt és laktózérzékeny vagyok. A diéta egy hónap után szinte csodát tett, 3 hónap után, meg, mintha kicseréltek volna. Ami a legzavaróbb volt, az egész napos hullafáradtság és az állandó hasmenés, haspuffadás, szélgörcsök. A bőröm teljesen kitisztult, még egy mitesszerem sincs!!! abszolút sima bababőröm lett, ez az, amit észrevettek a legtöbben. A barátnőm mondta, te úgy megváltoztál, rád se ismerek!

De én 100%-ban elhagytam a tejtermékeket és a gluténos ételeket, semmi tejtermék! Egyszerűen jobban érzem magam nélküle. Én az evést itthon oldom meg reggel és este, délben pedig vihetsz magaddal gluténmentes rágcsálnivalót.

Nagyon sok lemondással jár mindez, de fél év alatt megszokod. A lényeg, SOHA SE éheztesd ki magad! Ezért én mindig reggelizem és vacsorázom, főleg, ha hosszabb időre elmegyek otthonról, vagy munkába.

Az a legrosszabb, ha a kiéhezés miatt nekiesel a "tiltott dolgoknak" ezt kell mindenáron elkerülni.

2013. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végül a második tesztem negatív lett, így nem folytattam a diétát. Az orvosom szerint a tüneteket a laktóz-érzékenység+stressz okozta.
2013. márc. 13. 14:18
 13/13 anonim ***** válasza:
Hogy lett negativ a teszted??? Úgy, hogy diétáztál? Mert akkor épp amiatt negativ, hogy jól tartottad a diétát. Gasztroenterológusnál voltál? Mert a háziorvosok sok mindent nem tudnak, a lisztérzékenységről...
2013. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!