Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lisztérzékenyek, a diéta...

Lisztérzékenyek, a diéta mennyire segít nektek?

Figyelt kérdés
Lisztérzékeny vagyok, most kezdem a diétát. Nagyjából mennyi idő szükséges, hogy a tünetek elmúljanak? Főleg a hasmenés és a gyengeség. Köszönöm a válaszokat :)

2012. nov. 14. 10:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hat,nekem pl kicsit tobb idobe telt mig atallt a szervezetem az uj dietara,de nem igazan emlekszem hogy kb mennyi idobe mert mar jo par eve volt...A hasmenes valamivel hamarabb,de a gyengeseg kicsit kesobb mult el,hisz fel kell erosodjon a szervezet,hisz ilyenkor nem sokminden szivodik fel,hanem inkabb kimegy.De nyugi,idovel jobb lesz,ha tartod a dietat.Bar eleg nehez egy eleten keresztul tartani,sajnos neha en is kisertesbe esem,utana meg rosszul vagyok...:-(
2012. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ne is mond, már így az elején is nehéz. Meg néha elfelejtem, hogy hiába csinálnék valami ételt, nem lehet (ma pl. fasírtot szerettem volna csinálni, de később eszembe jutott, hogy kell kenyér bele).

Köszönöm a biztatást, remélem nem lesz már hasmenésem, mert az pokollá tette az életemet.

2012. nov. 14. 11:14
 3/13 anonim válasza:
Hat,en a fasirtot megcsinaltam kenyer nelkul,..aztan mikortol mar ratalaltam a jobbik glutenmentes lisztre,es abbol kenyeret sutottem,mert evvel is kiserleteztem rengeteget,megcsinaltam azzal.Remek kis sutiket is lehet belole csinalni,persze messze nem olyan mint a hazi kenyer,de nem is rossz,es hasonlit az igazira,illetve kell egy kis ido mig megszokod.Igy sokmindent meg tudsz csinalni magadnak,anelkul hogy megvond magadtol,es nem sok kulonbseg lesz.
2012. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ja,es ha pl tortat szeretnel csinalni,a piskota rizslisztbol 1000x finomabb mint normal lisztbol.A glutenmentes makaroni,spagetti,tesztafelek,levesteasztak ugyszinten sokkal jobbak mint a normal.
2012. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Van a facebookon töb gluténmentes csoport. Gyere, csatlakozz :) Sok recept, segitség van ;)

Én ennek vagyok a tagja, nagyon jó:

[link]


A liszterzekeny.hu-n a startcsomagot elolvastad? Mennyi idős vagy? Én lassan 1 éve diétázok, szintén hasmenés volt. A hasmenés kb 2 hét alatt szűnt meg, de utána még időről időre visszatért. De sokkal kisebb mértékben és csak pár napra. A gyengeség vele együtt javulni fog :)

Fasirtot is lehet sütni, és dexit teszek bele kenyér helyett, nagyon finom igy.

2012. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem voltam neten mostanában, viszont ma voltam nagybevásárláson és tényleg mindenből találtam gluténmentes változatott. Ma pl. rántott hal volt, találtam gluténmentes lisztet és zsemlemorzsát is. A Facebook csoporthoz pedig csatlakozni fogok, köszönöm a tippet :)
2012. nov. 17. 17:15
 7/13 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok és nagyon friss még a dolog, nincs egy hete, hogy elkzedtem a diétát. A könyvtárból kölcsönöztem könyvet, neten is megnéztem pár oldalt, de azt amitt ajánlottál még nem :) Köszönöm a segítséget :)
2012. nov. 17. 17:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is 30 évesen lettem lisztérzékeny, egy éve! A neten nézd meg mindenképp ezeket az oldalakat, sokkal frissebb infókat találsz, mint könyvekben! Tudom, először én is könyvet kölcsönöztem :D Privit is irhatsz, ha elakadsz! A facebook csoportba jelentkezz, mert már ezért megéri fenn lenni a facebookon :D
2012. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, a tejet legalább az első hónapban hanyagold, és utána is fokozatosan, lehetőleg eleinte csak a tejtermékekkel kezd újra!
2012. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ó a tejről nem is tudtam.. Egyébként laktóz érzékeny is vagyok, szóval nem sok tejterméket fogyasztok.
2012. nov. 18. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!