Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ACE gátló és bétablokkoló,...

ACE gátló és bétablokkoló, szóval vérnyomáscsökkentők mellett szabad inni alkoholt?

Figyelt kérdés

Anyámnak magasvérnyomása és úgy tűnik, szívproblémája is van, most derült ki 2 hete, kapott ilyen ace gátló vérnyomáscsökkentőket, meg bétablokkolót, meg rudotel nyugtatót(ezt csak akkor kellene bevennie, ha nagyon szükségét érzi, szerintem már nem szedi ezt).

Mindíg is ivott, ha csak volt alkalom és látom, erről a szokásáról továbbra sem akar lemondani.Ezek mellett a gyógyszerek mellett mennyire veszélyes az alkohol?(napi 1-2 liter kannásbor)?

Megbeszélni nem lehet vele, mert ő "nem iszik".

Az vajon megoldható lenne, hogy elmondom ezt a problémát a háziorvosunknak négyszem közt és megkérem, hogy próbálja megmagyarázni anyámnak, hogy ne igyon, de úgy, hogy ne tudja meg, hogy én szóltam az orvosnak?


2012. nov. 22. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, főleg nem napi 2 litert. Ez már alkoholizmus.
2012. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Máson tapasztalom, hogy nem kerül az alkohol kölcsönhatásba a gyógyszerrel, tehát nem okoz problémát.

Édesanyádnak pszichológus kellene, és egy kiadós terápia, mert a háziorvos féle ejnye-bejnye nem elég.

Nem mellesleg az alkohol tette taccsra a vérnyomását...

2012. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát, remélem ennél nagyobb bajt már nem tud csinálni magának, tudom, hogy nagyon egészségtelen, amit csinál, de 40 éve ez van.Tulajdonképpen csoda, hogy nem lett hamarabb komoly baja.A magas vérnyomását 20(!) éve nem kezeltette, 180 körül volt neki átlagban.

Fáj a lába, dereka, minden baja van.Egy hónapja kezdett fulladni és mindíg puffadt, fájt a gyomra.Mondom, ez szívbaj lesz, irány a doki!Erre azt mondja, majd vesz egy üveg sört, az biztos elmulasztja a puffadást.Persze, mert az alkohol "mindent gyógyít"...Borzalom!De ha mondom neki, még ő az ideges és sértődött, hogy hogy merem én iszákosnak nézni.Tudom, hogy pszichológus kéne neki(már fiatal kora óta szerintem), de hallani sem akar róla, szerinte én vagyok elmebeteg, ő el is vitt engem anno ilyen-olyan pszihiáterekhez, mert mindíg az volt a mániája, hogy nem vagyok normális.Nos, soha semmi agybajt nem találtak nálam.Bár az igaz, hogy az idegrendszeremet nem kicsit teszi próbára!Szomorú, hogy nekem kell dilidokihoz járnom miatta, hogy ne hülyüljek meg miatta teljesen.

2012. nov. 22. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még anyukádon se tudsz segíteni, ha ő nem akarja. Gyenge az élethez és a kábultságba menekül, vagy valamit sose tudott elfogadni. Tudom nem könnyű nézni, hogy tönkre teszi magát, de nem tudsz tenni semmit. Magadért azt teheted, hogy elfogadod olyannak amilyen és nem idegeskedsz
2012. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlanám semmi képen sem, szigorúan tilos!! Igaz hogy ugyan a szívre jótékony hatással van a vörösbor azt alkalmanként fogyaszthat mértékkel de jó lenne felhagyni ezzel az önkárosító szokásával és letenni az alkoholt.. Példának meghagynám hogy a szomszédban lakó néni is magas vérnyomásos aki rendszeres alkoholizmust folytatott a vérnyomás csökkentő gyógyszere szedése mellett ezáltal hatástalan volt a béta blokkoló terápia és szabályozhatatlan a vérnyomása. Több agyi történése volt és alkoholos epilepsziás lett aki fiatal kora ellenére nagyon rossz egészségi állapotba került emiatt, többször kezelték kórházban és azóta is többször rohama van olyankor habzik a szája, rángatózik a mentősök pedig már tudják hol kell megállni..


Ha szükséges kezdjen el Tegretol-t szedni.

2012. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tegretolnak utánanéztem.Hát, ő nem epilepsziás, remélem, nem is lesz.Hogy az "agybaja" milyen eredetű, azt nem tudom, de szerintem annak is a pia az oka.Mióta szedi a gyógyszereit, kb 2. hete, egyre jobban megfigyelhető rajta, hogy ideges, feszült, vagy magába roskad, elég labilis, ingerlékeny.Aluszékony.Ma mondta, hogy piacra megy, aztán 1-2 óra múlva kinéztem, mert hallottam hogy motoszkál, azt mondta, nem is ment el, mert nagyon szédül.De valahol volt, lent a tárolóban szokott inni dugiban, gyanítom ott tartózkodott megint.

Én úgy gondolom, egyrészt a betegségtudata miatt depis lett (eddig homokba dugta a fejét, mert félt, hogy kiderül, hogy betegsége van), most szembesült vele, hogy valóban van és gondolom, ideges emiatt.Másrészt úgy látom baromira nem tesz jót neki, hogy iszik a gyógyszerekre, sem fizikailag, sem agyilag.Pláne a nyugtatóra, nem hiányzik, hogy totál beszámíthatatlan is legyen!Eddig is voltak vele olyan bajok, hogy otthagyta az ételt főni, közben elaludt, vagy a bejárati ajtót hagyta nyitva bejöhetett volna akárki.Eddig sem szívesen mozdultam ki emiatt, most meg pláne.Ápolóra sajnos nincs pénzem.

Amúgy az első 2-3 gyógyszeres napját, mikor a tablettáit szedni kezdte, kibírta pia nélkül és kezdett is jobban lenni, úgy látszik, azt gondolta, hogy akkor most már mindent szabad.

Talán félig-meddig megoldás lenne, ha lebeszélném a nyugtató szedésről?Mit mondtam, az orvos is mondta neki, hogy nem kell rendszeresen szednie, csak ha szükségét érzi.Nos, mivel jobb úgysem lesz neki tőle, csak rosszabb, mivel iszik rá, szerintem elég lenne neki a nyomáscsökkentő.Bár kétlem, hogy hallgatna rám...

2012. nov. 22. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudja, Kedves Kérdező! Egy bizonyos oknak okozata is van. Először azt kellene feltárni miért is fogyaszt alkoholt az anyja, szóval pszichés alapon azaz ezzel próbálja megoldani egy adott élethelyzetet vagy pedig egy függő. A Rudotel egy benzodiazepin származék ami stresszoldó hatású készítmény a Xanax és társai "kistestvére" kisebb potenciálú nyugtató. Nem is tartom fontosnak igazán a szedését én sem, biztosan azért írták fel neki mert az orvosa úgy vélte ingerültebb és ettől emelkedett a vérnyomása vagyis ideg alapon. Ahogy az elindított béta blockolóra úgy a nyugtató szerre sem hiányzik az alkohol, sőt tilos! A bor felviszi a vérnyomást a benzodiazepin-re pedig inni (Rudotel) nagyobb mennyiségű alkohollal kombinálva könnyen légzésbénulást okozhat! A Tegretol-t pedig egy másik gyógyszerrel kevertem össze sajnos, ezért elnézését kérem! Nagyon jó hogy utána nézett, másrészt vényköteles így csak akkor írnák fel ha szüksége lenne rá. Igazából a Tiapridal-ra gondoltam. Ez a gyógyszer az antipszichotikumok csoportjába tartozik, szorongásos állapotok, pszichomotoros nyugtalanságra, alkohol elvonás esetén szokták alkalmazni. Háziorvos csak javaslatra írhatja fel, neurológia például javasolhatja. Ott is felírhatják bár az alkohol függőség nem ideggyógyászati kompetencia hanem addiktológiai. Dicséretre méltó az igyekezete hogy próbálja lebeszélni az alkoholról, de mint azt írja "Megbeszélni nem lehet vele, mert ő "nem iszik". Ő sajnos nem ért önnel egyet és talán pedig ez azért van így mert ön rosszul áll elő ezzel a dologgal, megbántja vele ha még nem is önszántából teszi de ő sérelmezi azt hogy iszákosnak tartja ezért rendkívül kedvesnek, óvatosnak kell lenni vele hogy ezt meg tudják beszélni. Tudja mindig tiszteletben kell tartani a másik fél döntését az elutasítással csak ront a helyzeten még pedig azért mert ellenségesnek fogja önt titulálni. Soha nem szabad elítélni hanem manipulálni kell megpróbálni, felhívni a figyelmét hogy ez milyen káros az ő egészségére ami tovább fog romlani ha így folytatja tovább. Szeretnéd ha még sokáig egészségesen élne veled az onokáival mert nagyon szereted. A szívére kell beszélned azzal juthatsz eredményre.


Az alkoholt kellene hogy mérsékelje legalább ha az jól megy utána el is fogja tudni hagyni de ebben az ön segítségére van szükség!

2012. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!