Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy skizofrént, hogy lehet...

Egy skizofrént, hogy lehet gyógyszeres kezelés nélkül gyógyítani?

Figyelt kérdés
Tudom , hogy ez lehetséges skizofrén az egyik rokonom és már hosszabb beszélgetésekkel meg lehet győzni egyes elméletei valótlanságáról... valamint még az lenne a kérdésem , hogy mi is okozza a skizofréniát pontosan (kérdőjel)(ugye erről sok elmélet van) A rokonom egyszerre skizofrén,paranoiás és mostanában "többszemélyisége" is van...

2012. nov. 23. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem kellene ezzel kisérletezni! Mármint, hogy gyógyszeres kezelés nélkül gyógyítani. Ez az a betegség amit nem lehet és nem is érdemes. Elég veszélyes együtt élni az illetővel, ha már ilyen súlyos állapotban van. Gyógyszerrel tünetmentes lehetne és a leépülés sem következne be.
2012. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat ment a pacsi.... igazából ez nem kísérletezés hanem a rokonom (testvérem) eléggé hosszú ideje szette a gyógyszereket (kisebb nagyobb sikerrel) , de most már (egyszerűen) "nem hajlandó" szedni őket... Orvosok szerint most tünet mentes (pedig nem az csak a vizsgálatokon)így nincs szükség kényszer kezelésre...
2012. nov. 23. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Majd szólj az orvosoknak is, hogy lehet gyógyszer nélkül egy felbomlott agyi kémiai folyamatot gyógyítani. Csak mert ők nem tudnak róla.

NEM lehet gyógyszer nélkül.

2012. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A világon csak páran gyógyultak meg skizofréniából és ezen emberek közül (1994-ben Nobel-díjat is kapott John Forbes Nash ) egyik-sem a gyógyszereknek köszönhetően...
2012. nov. 23. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
ok. akkor hajrá! aztán ne csodálkozz, ha egyszer majd a hátadból kell kioperálni egy nagykést.
2012. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
már mért kéne ?
2012. nov. 23. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
hagyjuk.
2012. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mért hagyjuk ? :)
2012. nov. 23. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia én is skizofrén vagyok nekem is az orvos

hagyta abba a gyógyszeres kezelést, bár nekem 1 gyógyszert adtak nem kísérleteztek mással,nem tudtam hogy ez a betegségem van a Google-be néztem úttana a gyógyszernek

és hogy mire is való az azután tudtam csak meg

mert az egyik orvos depresszió kezelt a másik az idegekkel

nem valami nagy okosok én például több gyógyszerel próbálkoztam volna hogy melyik a legjobb mert egyén függő

de ok 1-et adtak RISPERIDON -et + sertralin ez is jó

aszi szem skizofréniára de inkább depresszióra és stressz oldó

hát már jó ideje nem szedek gyógyszert és nem érzem rosszabbul magam de ez egyén függő én nem is láttam dolgotok, és nem is hallucináltam, és nem beszéltek hangok se a fejembe és nem is beszélnek

tévképzeteim voltak és nem szeretem társaságba leni, és most sem szeretek de azét ha kell elmegyek

nem tudok jól kommunikálni és könnyen gondolok az emberekről rosszat.

Az segíttet nekem hogy utána néztem a betegségnek

a netten és mikor kezdtem olvasni a tüneteket és a leírást akkor kezdtem rá jönni hogy lehetséges hogy ez a betegségem van.

és még ami segít és a legfontosabb hogy ne üljön bent a házba egész nap hanem ha akar ha nem vigyed bár hova

emberek közi hogy lása hogy nem akarják lefejezni az útszán

és nézzes skizofrénekről szóló filmeket

pl amit írtál a matematikus pasas róla is készült film

Egy csodálatos elme,Donnie Darko jó film

és még van egy pár

többszemélyisége az nincsen a testvérednek de nincs Magyarországon 1 egy embernek se ezt csak felkapta a média

és sokan keverik a skizofréniát és a tudathasadás

több filmet készítetek tudathasadás emberekről mint amennyi létezik.

és a testvérednek segíthet még

Niacin - B3 Vitamin eból jó sok és nem patikába vedd mert az gyenge 500mg az már jó.

c vitamin [link] ez olcsó és ha 1g használ

akkor 400 napra elég

omega3

Aszi szem még a b6 és a cink is segít nem 100%-ék

röviden ennyi

2012. nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
és valami sport se ártana:)
2012. nov. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!