Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17 évesen megállapitottál,...

17 évesen megállapitottál, hogy fél éve egy mélyvénás trombózisom volt! Micsináljak?

Figyelt kérdés
. És, hogy ez gyermekkorban nem igen fordul elő. Ovosokat jártam már semmit se csinálnak szinte, egyszer irtak fel Detralexet 1 hónapra +gumiharisnya aztmondták majd jobb lesz! Micsináljak?Ovosokat jártam már semmit se csinálnak szinte, egyszer irtak fel Detralexet 1 hónapra +gumiharisnya aztmondták majd jobb lesz!5 cmerrel vastagabb a bal vádlim a jobbnál és nagyon fáj ! Szerintetek mit kéne csinálnom ? Magán orvos?
2012. nov. 23. 23:03
 1/7 ßđkan válasza:
Próbált meg a Magánorvost, de ne hanyagold el mert a Szomszéd ugyan ez miatt van tolószékben 7 hónapja le amputálták neki!
2012. nov. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha még mindig nagyobb és fáj, akkor még mindig be van gyulladva. Nem tudom, hogy esetleg a korod miatt, vagy miért nem írtak fel neked vérhígítót. Mélyvénás trombózis után ez alap. Én elmennék valami vizsgálatra, ahol komolyan átnézik az ereket a lábadban, van-e valahol gyulladás, plakk. Fingom sincs mivel lehet ezt megállapítani. Esetleg PET, MR, CT. Próbálj utána keresni interneten, mert azért ez komoly dolog. Addig is gumiharisnyát hordjad és próbáld felpolcolva pihentetni azt a lábadat!

Vérképed milyen lett?

2012. nov. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Trombofília panel kellene...

Fogamzásgátló tablettát nem szedsz/szedtél?

2012. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szedek fogamzásgátlót,és nem is szedtem ! Detralexet+még 2 gyógyszert szedtem rendszeresen 1 hónapig aztán semmit sem mondtak ! visszamentem és ennyi,azt se,hogy mit szedjek vagy szedjek -e semmit !Cigizni,viszont cigizek, tudom,hogy nem kéne.. de majd lerakom ! De trombózis szoktak műteni???
2012. nov. 25. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Műtik, ha megvan a pontos helye.

Én is olvastam erről, hogy van akinek öröklött hajlama van a trombózis kialakulására és náluk szokott ez már fiatal korban előjönni. Ennek kimutatására jó a trombofília panel. Menj el legalább a háziorvoshoz a leleteiddel és kérdezd meg, hogy neked csináltak-e ilyet, és hogy segítsen mert nem kaptál felvilágosítást.

2012. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs a családban,semmilyen érrendszeri porbléma vagy hasonlo,de most a napokba voltam vele korházba.. elvileg 1 honap mulva visszakell mennem akkor jön meg a vér.eredmény.. és,hogy lesz tovább,de az Orvos is mondta,hogy ilyen fiatalon ez a betegség irodalmi ritkaság.. na majd kiderül milesz! :)
2012. dec. 15. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor már jó úton haladsz! Majd számolj be az eredményről is!
2012. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!