Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Agyalapi mirigy daganat miatt...

Agyalapi mirigy daganat miatt hallucinálhatok?

Figyelt kérdés

Kiskoromban gyakran elájultam, de nem tudták mitől, az utazáskor folyton rosszul vagyok amióta megszülettem. (kocsi, busz)

Hipofizis adenomat állapítottak meg, és még 26 évesen is nőttem, azaz 18 éves korom után még 6 centit nő létemre.

15 éves koromban hallucináltam, tudom hogy nem álmok voltak, de nem alakokat láttam, hanem tárgyak jelentek meg előttem a falon, amik nem voltak ott.

Csukott szemmel láttam dolgokat, amik nyitott szemmel is ott maradtak előttem.

Érintéseket éreztem, hangokat hallottam, pedig sosem hittem a szellemekben. Ez nem kiskoromban történt, mikor fogékonyak vagyunk rá, hanem 15 évesen.

Azóta is vannak ilyenek, de már ritkábbak, pedig 27 leszek, és nem szedek semmi narkotikumot.

Nem hinném hogy bolond lennék.

Lehet a daganat miatt ájultam el régen, amiatt nőttem, attól voltak a fóbiák meg a pánik betegség? Ettől lehet hogy rossz az egyik szemem pici korom óta és ezért is hallucináltam?



2012. nov. 24. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Mekkora az adenomád? És milyen hormonokat termel (ha termel)?

Amúgy jó eséllyel semmi köze az adenomádnak ezekhez a tünetekhez.

2012. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
prolaktinom volt magas mindigis, meg magas a tsh m de az pajzsmirigytől, az adenomám meg 7 milliméter, de korábban fél centi volt, szal nőtt kicsit, az 1 centit már műteni szokták, mer maga a mirigy is kicsi és akkor már nyomhat más idegeket is
2012. nov. 24. 15:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Az nem túl nagy, szerintem semmi köze a dolgokhoz.
2012. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

milyen adenomád volt? prolaktinoma, ACTH-termelő, GH termelő vagy milyen mert a hipofízis adoneohyphisis nevű része 7 hormon termel, ezeknek mindegyike különböző sejtekből áll ergo mindegyik különböző tumor, különböző lefolyással, prognózissal.


A felnőttkori növést (akromegália) okozhatja hipofízis tumor, ugyanis növekedés hormont is termel a hipofízis.


A gyermekkori gyakori elájulás sok mindentől lehet, innen nehéz mit mondani (vérnoymás, különböző malformációk epilepszia, kiszáradás, meg még ezer dolog)


hallucinációt okozhat tumor, de tudomásom szerint hipofízis tumor nem szokott okozni ilyet.

2012. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felnőttkorban növekedési hormon miatt nem fog magasságra nőni, olyankor már el vannak csontosodva a növekedési porcok. :)
2012. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de én mégis nőttem magasságra az emúlt 6 évben pedig 27 éves leszek, 20 éves koromban csak 160 centi voltam most 166, akkor ezek szerint mégsem vagyok elcsontosodva?
2012. nov. 24. 20:27
 7/10 A kérdező kommentje:

hyperprolactinaemia

egyéb hypothyreosis

és polycystás ovarium syndroma

microadenomának nevezték, nem többnek, a többi meg azt jelenti h magas a prolactinom, a tsh m is magas, azaz pm. alulműködésem van, és pco, azaz cisztás petefészkek, éretlen petesejtek

2012. nov. 24. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem nézett az endokrinológus GH-t és IGF-I-et?
2012. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

azt nem tudom, de azon kívül minden rendben volt


vagyis volt három négy féle eltérés, prolaktin, tsh, a többi meg olyan mint a vas

calcium, de más egyéb nem

2012. nov. 24. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem a daganat miatt vannak a halucinaciok, hanem mert aktiv a hipofizis...a hallucinogen anyagok ugyanis a hipofizire es az epifizisre hatnak.

nem kell megijedni, inkabb olvass valamit arrol, mit ir az ezoterikus irodalom errol a ket mirigyrol. Peldaul Wictor Charon : Akasha kronika c . konyve letoltheto netrol is.

2013. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!