Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg lehet szüntetni a bőr...

Meg lehet szüntetni a bőr zsirosságát valahogy?

Figyelt kérdés
20éves fiú vagyok. Napi rendszerességgel sportolok, egészségesen étkezek, elég időt töltök a friss levegőn és próbálok mindent megtenni hogy a bőröm ne legyen ennyire zsiros de egyszerűen semmi sem használ. A következő a helyzet. Megmosom az arcom szappanos akkor tisztának érzem ami nagyon azonban fél óra elteltével úgy érzem mintha egy réteg zsir lenne rajta. Nem hiszem, hogy ezt bárki is megérthetné, esetleg az akinek hasonló a bőre. Az a legnagyobb baj, hogy nem csak az arcomon, de mindenhol ilyen a bőröm. Ha nem mosom meg azonnal amint érzem akkor pattanások jönnek ki de nem egyszerű pattanások hanem óriási pattanások. Mivel tanulok ezért nem tehetem meg, hogy fél óránként megmosom az arcom. Kipróbáltam már mindenféle alkohol tartalmú, száritó hatású készitményt de semmi sem használt. A házi praktikákon is túl vagyok ilyen például, hogy élesztőt kell enni (csak egy kicsit) meg hasonlók. Kb fél éve felkerestem a bőrgyógyászt aki azonnal felirt egy gyógyszert,a Sotretet, amit megmondok őszintén nem szivesen szedek a mellékhatásai miatt.

2012. nov. 28. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Aki esetleg nem ismermé a gyógyszert vagy nem értené miért nem szedem szivesen olvassa el a mellékhatásokat.

[link]

2012. nov. 28. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
32 évesen ugyanezzel küzdök. Himalaya Herbals termékeket használok, és a lényeg, hogy ne szárítsd ki a bőrödet.
2012. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
van bármi esély rá, hogy gyógyszerek nélkül megszüntessem?
2012. nov. 28. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ásványvizet kipróbálhatja mosdáshoz..
2012. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
túl vagyok már rajta, meg a fekete szappanos mosáson és sajnos az sem jött be.
2012. nov. 28. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon zsíros az arcbőröm sőt a fülkagylóm is amit este megmosok szappannal az reggelre felkeléskor fénylik. Az én problémám sejtem hogy mi az hogy rendszertelenül eszem és kevés gyümölcsöt és zöldséget a méreg anyagok lerakodtak a szervezetembe ki nem izzadom ezert a bőr valahogy kidobja zsír formában, e mellett rengeteg édességet cukros ételeket eszem amiben csak a kalória a sok de vitamin semmi.Levest egyántalán nem eszem ritka alkalom, székletelés is ritkán van űgy heti 2 alkalommal.Rettenetesen pattanásos az arcom a nyakam és nem múlik el pont azért mert állandóan termelődik a zsír.4 éve tart mind ez. most 25 vagyok.
2012. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsónak írom, hogy lehet, egyénfüggő, de én normálisan táplálkozom, elég sokat is mozgok, de a bőrtípusom zsíros, és így jártam, le szoktam púderezni, naponta többször, így nem fénylik, más ötletem nincs. Semmilyen fogamzásgátló nem segített, semmilyen kozmetikum, apám és anyám bőre is zsíros.
2012. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!