Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan betegség,...

Létezik olyan betegség, amikor valaki túlzottan soványnak látja, érzi magát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, anorexiának hívják.
2009. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az anorexiánál fordítva van, bármilyen csont sovány is legyen az illető, mindig KÖVÉRnek érzi magát, tehát az biztos, hogy nem anorexia.
2009. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat ilyen, de nincs szakneve, egyszerű testképzavar, torzan látja magát.
2009. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, bocsi félreértelmeztem...

Am tényleg nincs neve ennek...


Első válaszoló voltam

2009. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kifejezetten soványnak, hanem izom nélkülinek, de ez vmi hasonló:

"Az izom-diszmorfia egy betegség, melynek során azt hiszed, kicsi vagy, mikor valójában nem, és az izmok méretének megszállottja vagy. A betegség a „bigorexia” becenévre is hallgat, mivel gyakran nagytermetű embereket érint. Itt van hát egy „igazi” betegség, melynek során az embereknek olyan mentális rendellenességei akadnak, amelyek komolyan befolyásolják életüket. Az ilyen ember ugyanis önbizalom-hiányos, lerombolhatja a barátságokat, kapcsolatokat, és az élet egyéb területeit. Ez a betegség általában az anorexia ellentéte."

2009. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Létezik, én szerintem szenvedek is benne. Túl sovány vagyok amit nem szeretek, és néha megjegyzem másokra, hogy bárcsak nekem is olyan alakom lenne, mint neki, és a barátaim közlik, hogy hiszen vékonyabb nálad... Pedig én teltebbnek látom!
2011. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!