Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leestem a lépcsőről beütöttem...

Leestem a lépcsőről beütöttem az oldalam,3szor röntgeneztek meg de nem találtak semmit pedig nagyon fájt. A baleset után 3héttel elmentem a háziorvoshoz és adott beutalót mellkas röntgenre és kiderűlt hogy mégis eltört a 10es bordám. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
az első 3 rtg-nél csak szemből röntgeneztek meg az utolsónál pedig oldalról is, nem tudom hogy ez számít e valamit?
2012. dec. 4. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

eléggé sok helyen vannak elavult röntgengépek és van amikor nem is látszik a törés mert a csont nem mozdul el, pontosan illeszkedik

te jobban jártál hogy csak egy törött el, nekem az egész sor eldeformálódott mikor rosszul forrtak össze és most szép hepehupás az oldalam :D

de ha elmegyek röntgenre sem igazán tudnak vele mit csinálni... begipszelni pl. nem lehet, akkor szokták megcsavarozni vagy fémmel rögzíteni ha befelé elmozdul és átszúrhatja a tüdőt.

2012. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számít az is, hogy oldalról is megcsinálták a felvételt, ott minden máshogy vetül.

Nekem a jobb szárkapocs csontom tört el a lábszáramban. Az első felvételen nem lehetett látni a törés, csak sejteni. Egy hét múlva már mutatta.

2012. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A mellkas rtg-t és a borda rtg-t egészen más felvételtechnikával kell készíteni. Más a beállítás (hátulról, oldalról, ferdén) és más a KV-mAs érték is.
2013. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!