Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS-STROKE Lehet e az ok a...

SOS-STROKE Lehet e az ok a leírtak miatt? Kell e ilyenkor fizioterápia?

Figyelt kérdés

Kérném csak az válaszoljon,aki tényleg jól tudja!

Esemény:4 napos "gépszíj" alkoholivás 3-ik napján elzsibbadt bal lábszár alsó fele,ill.elzsibbadt ballábfejjel való ébredés.Odacspós járás,mivel a bal lábfejet nincs erő felfelé feszíteni.Orvosok max.azt tudják mondani(az elmondott alkoholizálás ellenére is),hogy rossz mozdulat,elfekvés éjjel,meghúzódás,stb.

Alk. után 6-ik tiszta nap:munkahely,a zsibbadás,odacsapós járás nem múlik.

plusz még egy észrevétel,fontos!:

nagyon enyhe zsibbadás a szájon,és a nyakon,de ez észlelhető volt az előbbi napokban is.

Kollega mondja:

Lehet,hogy az erős alkoholizálás alatt kisebb stroke lépett fel a "túlterhelés" miatt.Ez vezetett a lábfej-nyak-száj zsibbadáshoz.

Ezt sokkal valószínűbbnek tartom,mint a beütés,elfekvés dolgot,mivel az illetőnek már többször voltak erős gépszíjas alkoholizálásai.

Tehát lehet e ettől ilyen tünet,kell e ilyenkor a fizioterápia,és elmúlik e magától?Amúgy munkaképes az illető.

Kérném,ne a nem kell annyit inni,stb.válaszokat írják,mert fontos!Köszönöm



2012. dec. 5. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek a zsibbadós tünetek tipikusan a stroke jelei. De arra nem fizioterápiát alkalmaznak, hanem infúziót. Ha ilyet tapasztalsz ismerősödön, sürgősen be kell vinni egy stroke-központba. Az országos listájukat megtalálod a net-en. Lehet, hogy a háziorvosi ügyeleten csak legyintenek, ezért ki kell őket hagyni. Az ügyeleten engem is elhessentettek azzal, hogy ideges vagyok, vegyek be nyugtatót (én nem iszom). A fiam nem hagyta annyiban, bevitt a területi stroke-központba és ott azonnal infúzióra tettek.
2012. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!