Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hozzáértő szerint mi...

Egy hozzáértő szerint mi lehet a bajom? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 hete fáj az állakapcsom de csak jobb oldalon a fülem alatt és egy kis csomót is ki lehet tapintani a nyakamon oldalt! éjjel dolgozom 7től reggel 7ig kint a hideg erdőbe , tegnap kezdtem és annyira fájt hogy ásítottam és szabályosan eltudtam volna magam sírni! most itthon a meleg szobába jobb,érzem h fáj picit de nem annyira. inkább a csomó az amitől tartok?az mi lehet ott? vagy miért?orvosnál voltam hétfőre menjek vissza újra,azt mondta.amúgy sokat alszok poló nélkül és ilyenkor is sokszor vagyok rövidgatyóba ittohn,mégha hideg is van! lécci próbáljatok meg segíteni:( aggódok
2012. dec. 6. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy beszedtél valami vírust, amitől bedagadt a nyirokcsomód és azt érzed.

De ha csak az egyik oldalon érzed, akkor az is előfordulhat, hogy van egy rossz fogad és attól dagadt be a nyirokcsomód.

Vagy van valamilyen szájfertőzésed, nekem afta okozta az egyik oldalon a nyirokcsomó duzzanatot.

2012. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
egy lyukas fogam van ott alul de nem közvetlenül a szélén! de alsó fogsor. érdemes említeni a fogorvosnak is ezt a problémát?mert én fül orr gégészeten próbálkoztam!
2012. dec. 6. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, hogy melyik fog, csak az nem, hogy melyik felén, de ha azon az oldalon van, akkor elképzelhető, hogy a fog okozza. Háziorvostól kéne beutalót kérni a szájsebészetre és ott csinálnak egy panoráma felvételt a fogsorodról és ott ki fog derülni, hogy van-e valahol olyan fogad, ahol van genny is.
2012. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de ennek ellenére a fül orr gégészetre elmehetek nem? hátha tudnak valami okosat!? pont azon az oldalon van a bölcsességfogam de már kb másfél éve kibujt.úgy hogy levágták róla a húst,de szépen kinőtt! én a csomót nem értem hogy az miért és hogyan megy a nyakba? csak az az 1 bánt
2012. dec. 6. 16:36
 5/12 anonim ***** válasza:

A nyirokrendszer az egész testen végigfut. Ha elkap az ember valamilyen kórokozót, akkor az elkezd dolgozni, de ha annyi a kórokozó, akkor nem bírja olyan gyorsan és ilyenkor előfordul, hogy bedagad a nyirokcsomó, ami van nyaknál oldalt és hátul is a tarkónál, de van a mellnél, a hónaljban is és még lehet máshol is. Ezek valamilyen kórokozó által okozott fertőzésnél szoktak megduzzadni.

Attól még elmehetsz a fül-orr-gégére is, de lehet csak egy vírus okozta megfázás miatt dagadt meg a nyirokcsomód vagy tényleg a rossz fogad miatt.

2012. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy hogy ilyen segítőkész vagy.hálásan köszönöm.kezd összeállni a képem .teháát ha megis fáztam ami valószinü és a fogam is rosz azon az oldalon akkor ez összefügüggésbe van azzal hogy a csomó kijött a nyakamon és hogy fáj az állkapcsom és a fülem.én azt hittem hogy a 2 dolog nem is tuti hogy összefügg,mármint hogy a csomó csak előjött. ugyanis nem emlékszem pontosan hogy nagyjábol egyszerre jelentkeztek e a tünetek,de az tény hogy kb 2 hete tart. a lyukas fogammal meg már egy 2 hónapja nem mentem el.hétfőn csinálják meg!
2012. dec. 6. 16:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szívesen.:)

Egyébként csak a saját tapasztalataimat írtam le.

Én, ha meg vagyok fázva, mindig bedagadnak a nyirokcsomóim a nyakamnál, de küldött már ebből kifolyólag szájsebészetre is a háziorvos, hogy nem-e rossz fogtól van, de szerencsére az nem volt, de volt tényleg olyan is, hogy egy afta volt a szám bal oldalán és csak a bal oldalt volt bedagadva a nyirokcsomóm.

2012. dec. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de a nyakba amugy csak a nyirok csomó lehet?ilyen kis borso szerű? úgy könnyebb kitapintanom ha erősen elfordítom a fejem balra! akkor megfeszül a bőr és úgy előbújik. biztos akkor hogy ettől van.ma jól felöltözök éjjeli munkába is erdőbe nagyon hideg van és kivárom a hétfőt. dokival iratok fel fogtömés után antibiotikumot ami leviszi a gyulladást és remélem meggyógyulok
2012. dec. 6. 17:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Általában az szokott lenni, de persze nem vagyok orvos, így nem tudhatom biztosan, de nagyon annak tűnik.

De remélhetőleg, hogy csak arról van szó, semmi komoly.:)

2012. dec. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen légy jó és előre is Kellemes Ünnepeket:) szia!
2012. dec. 6. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!