Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extra száraz bőr ellen mi a...

Extra száraz bőr ellen mi a teendő? (többi lent)

Figyelt kérdés

sziasztok! kérlek benneteket segítsetek!

Nagyon száraz bőröm van, mindig hámlik, és ez elég ciki. Régen használtam patikai fürdőkrémet, nem vállt be, hiába kenem magam,az se jó (most 1 hónap alatt 800ml testápolót elhasználtam, és semmi)

olvastam, h babaolajjal kell fürdeni. az sem jó, sem jó, mert kolis vagyok, és gondolom az tusolás közbe nem valami hatékony. amúgy nem olcsó tusfürdőt használok, ami szárítaná a bőröm.

Nyáron is elégszáraz szokott lenni a bőröm (oly annyira, hogy még a szolárium se barnít ), de így télen meg még jobban. Nagyon rossz érzés, a lábamon is a bőr ki van repedezve, a derekam is, és még viszket is.


Az arcom is nagyon hámlik, nem kenhetem, mert akkor meg pattanásos jönnek ki. próbálom mindig arcradírral leszedni, de az se hozza le mindig az összeset :\


Szóval azt hiszem én kifogytam az ötletekből. Segítsetek légyszi :\

Előre is köszönöm:)



2012. nov. 20. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Száraz bőr azt jelzi, hogy valahol a szervezetben van egy gennyes góc. Ezt ki kellene vizsgáltatni.Ha valakinek alapjáraton is szárazabb a bőre, mint átlag embernek, akkor egy gyulladt fog, vagy máshol előforduló gyulladás, nagyban rontja a bőr állapotát. Nekem akkor volt ilyen száraza bőröm, amikor arcüreg gyulladásom volt. Pedig annyira nem is fájt.
2012. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
arcodra vegyél a patikában tejkrémet. Csak hidratáló krém jó. Fürdésnél tusolás por lemosás után baba olajjal (kézre pár csepp azzal bekened a vizes bőrödet Vízzel együtt felszívódik az olaj. Dove tusfürdőt használj
2012. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 20. 23:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyógynövényes fürdetőket használj, ne a boltokban kapható normál tusfürdőket, mer hát sajnos ki tudja azokban mik vannak. Én kamillás fürdetőt használok még zuhanyzáskor is azzal mosom le magam. Ez nem habzik és nem szárítja ki a bőrt mint a normál tusfürdők többsége. Utána pedig használj 3%-os cinkoxidos krémet, ez kellő mértékben benntartja a bőrödben a nedvességet, hámosít és hagyja szellőzni is a bőröd. Jobb mint a normál testápoló. Én netről rendelem, magamnak és a kislányomnál is ezt használom.
2012. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
decubal, és lipobase...
2012. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

afrikai fekete szappan nagyon jó rá, esetles shea vajas-olívás, de mindenképpen növényi olajossat, nézzél, más ne legyen benne (esetleg illóolaj).

arcra mondanám a weleda baby&kid calendulás babakrémet(arcra való).

keress csak növényi anyagokat tartalmazó, esetleg illóolajjal kiegészített krémeket olajokat.weleda vagy a dm márkás babylove, alverde termékek jobb árban vannak.

sose az árát nézzed valaminek, hanem az összetevőjét az a fontos!!

de valószínű, hogy mindezt valami probléma okozza és ez a száraz bőr csak tünet.

2012. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvosi kivizsgalas, mivel vit.hiany is okozhatja ezt, de a keves folyadek bevitel is.

Gyogyfurdot tudsz kesziteni, amibe olajat teszel, mint oliva, dio, de lehet kapni kesz massz. olajakat is a dm-ben pl. amibol szinten tehetsz a furdovizbe, de attudod simitani a borod is a furdes utan.

VErvetelre menj el!

2012. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Javult a helyzet?
2016. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!