Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elképzelhető hogy a vérnyomásm...

Elképzelhető hogy a vérnyomásmérő nem jó értékeket mér?

Figyelt kérdés
Magas a vérnyomásom és ezért rendszeresen mérem csuklós vérnyomásmérővel(Rossmax), viszont elég furcsa értékeket ad vissza. Ma például az első mérésnél a diasztolés érték 140 volt, rá 1 percre mértem, akkor már csak 92, utána megint mértem már csak 82. A szisztolés érték is csökkent, 160 majd 143 majd 132. Egyedül a pulzus tűnt hitelesnek. Szabad egyébként egymás után több mérést csinálni? Nem befolyásolja ez az adatokat? Esetleg milyen vérnyomásmérőt ajánlanátok e helyett?

2012. dec. 6. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezeknél előfordul, sajnos.

Cserélj elemet, és mindig ugyanabban a pozicióban, magasságban legyen a kezed.

2012. dec. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az automata elkezdett mellé mérni.A pumpásat vettem vissza mert az mgbízhatóbb.
2012. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és a karos megbízhatóbb!
2012. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van rajta egy kis kép ami mutatja hogy kell használni, mindig az alapján mérem. Az viszont mindenképp érdekelne hogy szinte azonnal ismételt, vagy pár percen belül ismételt mérés esetén eltérő eredményeket mutathat-e, vagy ez a készülék hibája?
2012. dec. 6. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a csuklós vérnyomásmérőknél előfordulhat ilyen.

És szabad egymás után több mérést csinálni. Általában másodszorra már nyugodtabbak az emberek.

Menj be egy gyógyszertárba(!!!) és érdeklődj karos vérnyomásrmérővel kapcsolatban, mi az, ami elérhető áron van és megbízható!


Egy közeli hozzátartozónkkal fordult elő, akihez mi járunk el ellenőrizni, hogy érzi magát stb. - hogy merült az elem a csuklós mérőben. Neki állandó mérésre van szüksége, napi háromszor, szóval azért nem mindegy. Aztán kicserélte az elemeket, de megint bénaságokat mutatott. Na aztán megtudtuk, hogy ilyen legalja olcsó elemeket pakolt bele, amit valami kínai gagyiboltban lehetett venni. Vettünk csúcsminőségű elemeket. (Ezeknél a műszereknél muszáj!)

Végül átvittük neki a mi karosunkat, azt is csúcsminőségű drága elemekkel és lám-lám, precízebb és okésabb. :)

2012. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Apámnak rendszeresen 200 fölötti értéket mutat.

A pumpás meg normálist, 140-et, ugyanakkor.

Függ a vénák mélységétől is, hogy azon a helyen épp mennyire érzékeli a véráramlást.

2012. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!