Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérnyomásom általában...

A vérnyomásom általában 140/60 pulzusom 75-80. Szerintetek ez normális? Sürgős. (többi lent)

Figyelt kérdés

Rendszeresen mozgok, (kondi heti 3x,foci heti 1x) front érzékeny vagyok. Voltam vérvételen a vérképen tökéletes lett mellé csináltak röntgent is azzal sem volt baj. EKG is jó volt.Kicsit félek mert a második érték szerintem nagyon nem jó...a korházban mondták h kicsit fura de semmi gond sincs.

Már minden hülyeséget láttam a neten, szívelégtelenség és hasonlók...hiába a az eredményeknek engem ez akkor is zavar. 16 éves 178cm magas 74 kg fiú vagyok.



2012. dec. 8. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad rosszul foci közben, akkor no para. Ha nem tudod kiverni a fejedből, esetleg félévente menj el EKG-ra.
2012. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmi gond nincs terhelés alatt,csak néha fáj a fejem...
2012. dec. 8. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 évesen igen emelkedett vérnyomásnak tekinthető a 140/60. A nyugalmi pulzus számmal nincs is gond, hisz ebben a korban a pulzus magasabb is lehet. Azonban, miután leírtad, hogy rendszeresen sportolsz, akkor a pulzusodnak is be kellene állnia 58-64 közé, a vérnyomásodnak is a helyes értéke 110-120 körüli értéket kellene mutatnia. Természetesen a vérnyomás nem állandó, de én 34 évvel vagyok idősebb és 140-es vérnyomásnál meglehetősen rosszul érzem magam. Bár ilyen értékeket inkább a nagyon "frontos" napokon mérek egyszer-egyszer. Minden áldott nap futok, nem keveset, igen régen. A nyugalmi pulzusom 58-62 között van, a vérnyomásom 100-115 között van. Az úgynevezett "per"-értékkel nem igazán foglalkozom, az nálad is tökéletes. Nyilván nem mondták volna a kivizsgálás után, hogy minden rendben van, ha nem így lenne,de arra tudok gondolni, lehet kicsit stresszesebb vagy, kicsit többet figyelsz magadra, mint kellene. Próbáld meg, hogy nem méred meg a vérnyomásod, hisz sportolsz, gondolom, akkor nem is dohányzol, tehát egészséges vagy. Egy idő után meg fogod tapasztalni, hogy el is felejted ezt az egész vérnyomásosdit.

Kívánom, hogy érezd jól magad-vérnyomásmérés nélkül is- a bőrödben!

Üdv.: Rea

2012. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ez így van...Nem dohányzom és nem fogyasztok alkoholt még szénsavas dolgokat sem. Iskola miatt nagyon stresszes, fáradt vagyok a rengeteg tanulni való miatt.(mindenből a legtöbbet akarom kihozni bármit is csináljak)
2012. dec. 8. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!