Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a végelgyengülés lépései?...

Mik a végelgyengülés lépései? Valakinek halt már meg így rokona- elnézést- csak tudni akarom mire számítsak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában először az öltözködésben kell segíteni, vagy a fürdésnél. Később már enni sem fog tudni egyedül és a vécéig sem tud elmenni, ágytál, pelenkázni kell, vagy szobavécét kell venned. Etetni, mosdatni. Felfekvéseit kezelni (ha szükséges) .
2012. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ezek már megvannak...:(


alvás, ilyenek?

demens 97 éves nénit gondozok és a fia elmegy 10 napra külföldre és hát eléggé tartok attól hogy pont akkor maradok egyedül.

a haláltól nem félek, csak az egész olyan hülyén jönne ki.


már nem alszik rendesen. nagyon gyenge van amikor egész nap ágyban van mert nem bír felállni.

az evés most jobb, mint volt

de előző héten azt hittük csak pár órája van.

szerintem így hogy nem alszik rendesen ki fog készülni a szervezete... 2 éjjelt nem alszik, napközben pár percre szundizik aztán 1 éjjel alszik meg másnap is. ez így van pár hete.

a fiát se ismeri fel néha...:(

2012. dec. 8. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha menni kell, hát menni kell.

Ha meghal nálad, ügyeletet kell hívni.

2012. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaja, megvan rá a céges forma. És a fiúval is megbeszéltük, csak még azt nem hogy mi van ha pont akkor amikor külföldön van.


Londonban vagyok ráadásul... 999, fiú telefon, cég telefon. Aztán onnan nem tudom.

Meg azt se hogy én nekem hogy lesz munkám meg szállásom...

2012. dec. 9. 01:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék a helyedbe, de gondolj arra hogy jobb mintha te halnál meg. Reméljük álmában leáll a légzése. Az nyugis. Amúgy azt hiszem levegőért szoktak kapkodni és egyszer csak elernyed a testük. A levegőért kapkodás eltarthat több órát.
2012. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem félek a haláltól. Nem zakkanok meg ha velem hal meg. Nagyapám 2 hete halt meg pár könnycseppet ejtettem érte.

Szerintem a halál az élet természetes velejárója, másképp gondolok rá mint a többség.


A probléma a szituációval lesz, hogy a fia külföldön lesz 10 napot a felesége családjánál Németországban...

És akkor gondolom csak hazarepül ha van valami...


Am ma nagyon jól volt. Az elmúlt 2 hónapban nem volt ennyire tiszta mint ma. Mondjuk már 2-3 napja nem aludt szóval nem tudom hogy működik, már teljesen kész van sztem az elméje... De ezt a fiú is mondta...

Ma viszont felettébb sokat evett... szeptemberben talán ha evett ennyit. Pedig mostanság nem igazán evett rendesen, ilyen kórházi itallal kellett mindig pótolni a kalóriát meg mindent mert már nem lenne itt...

2012. dec. 9. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
MIért nem tud aludni?
2012. dec. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert már teljesen felborult a biológiai órája. Én elég jól bírom az éjszakázást de ennyit én se bírok és így lettek éjszakás gondozóink.


Ma meglátom hogy alszik-e, elég jól volt napközben, ilyen nem is nagyon volt mostanság.


Egyszerűen csak nem szokott aludni, tegnap pl elszundizott 5-15 percre aztán ébren volt 45 percig kb. és így váltakozva... iszonyat.

2012. dec. 10. 00:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!