Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszket a fenekem lassan egy...

Viszket a fenekem lassan egy hete. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ekcémás vagyok, több helyen kijön. Bébi korom óta viszketek, a legelképzelhetetlenebb helyeken. Voltam már 5-6 bőrgyógyásznál, vállvonogatás, találomra gyógyszer felírás, aztán ha nem vált be, még pár tízezer ft és lehet, megtaláljuk ami meggyógyít... elegem lett. Szóval az ekcémámra saját magam tapasztaltam ki a legmegfelelőbb kezelést, és láss csodát: használ.

A fenekemen nem tudom pontosan mi lehet, de nagyon "buta" a helyi bőrgyógyász, inkább kihagyom a vállrángatást és a szarkazmust.

Amit tapasztaltam eddig: a vakarástól kiütésszerű pöttyök, dudorok jelentek meg, nagyon pirosra, sebesre kaparom... rettenetesen viszket, de nem a végbélnél, hanem közvetlenül ott, ahol a fenekem összeér. Tehát a férgek jelenlétét kizárom, azok petét is raknak le, az irritálja a végbélnyílást.

Néha visszatér a hüvelygombám, azt rendszeresen canestennel és pevaryl kenőccsel kezelem. Elmúlik, és panaszmentes vagyok sokáig.

Szerintetek a gomba ráhúzódhat más bőrfelületre is? mint a fenekemnél?


2012. dec. 11. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
És ha ott is ezzel a két kencével kezelnéd?
2012. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Próbáltam eddig 2 félét: az ekcémámra használt kenőcstől megnyugodott a bőr, de ez az első nap... előtte bepantennel kentem, a száradás és a hámosítás miatt.

De most a canestent és a pevarylt is kipróbálom.

Remélem, beválik. Elképesztő egyébként, hogy az ember fizeti a TB-t a semmire... körülbelül kiröhögnek és elküldenek, hogy fogalmuk sincs mi lehet ez... állandóan ez van.

Én már feladtam, ha halálos beteg leszek elmegyek orvoshoz!

2012. dec. 11. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!