Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HA vérvételkor elájulok,...

HA vérvételkor elájulok, akkor egész életemben nagy valószínűséggel ájuldozni fogok, vagy esetleg elmúlik?

Figyelt kérdés
köszi:)
2009. aug. 21. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem:) Én soha nem ájultam el, de egyszer közel álltam hozzá, a legközelebbi alkalommal viszont semmi bajom nem volt. Szóval ha a nem-ájulós fajta is elájulhat néha, akkor gondolom, az ájulóssal is előfordul, hogy mégsem ájul el. De nem vagyok nővérke, nem tudom:)
2009. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oké, azért köszi :)
2009. aug. 21. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden valószinűsg szerint csak az az oka, hogy kicsit tartasz (félsz) a vérvételtől, félelemre ugy reagál a szervezeted, hogy a cukorszinted leesik, és egyenes arányú következmény az ájulás. A fiam éveken keresztül fiú létére is többnyire elájult vérvétel alkalmával, mikor egy alkalommal már a vérvétel előtt látták rajta mi a helyzet, és az egyik laboráns leányzó ráripakodott, hogy gyorsan vegyen az autómatából két kis csokit, az egyiket egye meg, a másikat pedig hozza be neki, amikor a magáét megette, jót nevettek együtt a szorongásán, és ő soha többet nem ájult el. Csak túl kellene tenni magad a félelmeden, és többé nem lesz baj. Ma már mi is csak mosolygunk az egészen!
2009. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Aki egyszer már elájult, azt mindig le szoktuk fektetni vérvételhez és mindenképp szólni kell, ha rosszul vagy. Nem lehet, hogy csak azért lettél rosszul, mert pl. keveset ittál aznap, vagy már nagyon éhes voltál és a vércukrod eleve alacsony volt? Vagy magától a tudattól lettél rosszul, hogy egy tűt fognak beléd szúrni? Ha az utóbbi miatt, akkor valószínűleg máskor is elő fog fordulni.

(ápoló)

2009. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát sajna a tudattól...

meghát éhgyomri volt az a vérvétel

2009. aug. 21. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajna a kettő együtt is lehetett. Tudom, hogy nehéz (ha szégyen ha nem bevallom, eü-s létemre nekem is mindig le kell feküdnöm vérvételhez, mert én is tartok a tűtől, ha engem szúrnak, nem pedig nálam van a vége-és soha nem nézem végig, ahogy bennem van az a tű...), pedig tudom, hogy ez nem jár nagy fájdalommal és nap mint nap sokaknak csináljuk, de valahogy mégis. Nem tudom miért, de már kiskoromtól kezdve ez van.

Olyankor mindig megpróbálok valami másra gondolni (pl. hogy valahol máshol vagyok), ami nagyon nehéz, de amíg jár az agyam valamin, mintha gyorsabban telne az idő. Talán próbáld meg te is, de túl sok mindent szerintem ez ellen nem tehetünk.

2009. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ez érdekes dolog. Képzeld, nekem a húgom ájulós (22 éves). Amikor kérdeztem, hogy mégis mit érez, akkor azt mondta, hogy ő nem fél a tűtől, sőt, semmi baja nincs se vérvétel, se injekció közben. Még a rendelőből is minden gond nélkül ki tud sétálni. Ő általában a szúrástól számított 5-10 percen belül ájul el, de menetrendszerűen. Még a fogorvoshoz sem lehet egyedül elengedni. Hozzáteszem, hogy ő sem volt mindig ilyen. Alsó tagozatos korától tapasztalja, de hogy miért, még ő sem tudja a választ.
2009. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

próbáltam, de nem használt :)

na nem baj, túl fogom élni a következőket is és köszi neked :)

2009. aug. 22. 10:59
 9/10 A kérdező kommentje:

hát vannak , akik erre fogékonyabbak

a hugod is ilyen

csak ne legyen semmi baja:)

2009. aug. 22. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinőhető
2009. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!