Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy valóban...

Lehetséges hogy valóban pajzsmirigy gonddal küzdök?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam vérvételen ahol magas lett a cukrom(9.1). Ma ismét voltam és 9.6 lett éhgyomorra. Azt mondta a doki hogy szükséges belgyógyászati kivizsgálás illetve be kell álítani a cukromat mielőtt megműtene. Ugyanis egy mellműtétre várok. De én megemlítetettem neki hogy egész éjjel olykor nappal is szakad rólam a víz illetve hogy rengeteget eszem és mégsem hízok (160 cm, 44kg egy gyermek után 24 évesen). Erre ő azt felelte hogy lehetséges hogy pajzsmirigy gond van a háttérben de majd a belgyógyásznak mondjam el a panaszaimat. Szerintetek lehet hogy a valódi oka a cukorszint emelkedésnek a pajzsmirigyben van? Vagy egyáltalán lehetséges e hogy ez a problémám?

2012. dec. 17. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az egésznek az oka a táplálkozásban van. Mint annyi mindennek..


Az emberek jó része pajzsmirigy problémákkal küzd, hát a pajzsmirigyünkre közvetlenül káros glutént esszük már szinte kultúraszerűen, hagyományosan: tömjük a kenyeret.


Ez a vércukor szabályozásunkra ugyan olyan rosszul hat. Ez Kedves Kérdező, egy abszolút mindennapi dolog, sajnos ilyen betegségek már ilyen gyakorivá váltak.


Vigyázz milyen úton mész tovább, mert a mai orvoslás hajlamos gyógyítás helyett egy életen át gyógyszerekre fogni, teljesen indokolatlanul (de, van indok, mégpedig a pénz).


Van olyan, hogy paleolit táplálkozás, amivel néhány hónap alatt rendeződhet az állapotod (pajzsmirigyed és a cukrod is).

2012. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm. Bár úgy gondolom hogy egészségesen táplálkozom és egészségesen is élek. Génjeimben biztosan hordozok örökletes betegséget is: Leiden heterozigóta mutáció. Illetve sajnos több alkalommal volt fiatal korom ellenére daganatos elváltozásom( pl.: Tavaly méhnyak rákot diagnosztizáltak nálam amiből már felálltam de többször operáltak ciszták miatt illetve most is találtak a bal mellemben egy daganatot amit el kell távolítani)
2012. dec. 17. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom, hogy a paleolit táplálkozás egészségügyi vonatkozásainak olvasson utána.


Miért nem ajánlott gabonákat enni, milyen összefüggésben van a tej fogyasztás a daganatokkal..


Különböző mértékben de minden ember a betegségek lehetőségeivel születik, ez alól sosem volt és nem is lesz kivétel. Olyan életmódot kell választani, amivel az ismert gyengeségeinket minél hatékonyabban tudjuk ellensúlyozni.

2012. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne higgy ennek a kamuzósnak!
2012. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző... komoly válaszolóval. Megfogta a lényeget, a 'kamuzósokkal' vigyázni kell.
2012. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A magas cukornak eleve következménye lehet a fogyás (nem jut a sejtjeidbe a cukor, elég magas szintnél egyszerűen kipisiled, és éhomi 9,6 azért étkezés után felmehet magasra), de persze nem kizárható, hogy pajzsmirigy alulműködésed is van. Viszont annak nincs ekkora hatása a vércukorszintre, azzal mindenképp kezdeni kell valamit.
2012. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Valóban,a kamuzósokkal vigyázni kell.Azonban ha figyelmessen elolvassuk lehet hogy van abban a szövegben igazság. Nem tudni hogy ki az aki válaszol.

Az én véleményem:lehet pajzsmirigy probléma,én is ezzel küszködök.Ezt egy orvosi vizsgálat tudja megfelelően alátámasztani.

2013. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha hormonvizsgálat kimutatja a problémát, akkor ezért kell kerülni a glutént (a probléma egy valószínű okát) ha valakinél (még) nincs vizsgálattal kimutatható pajzsmirigy gondja, akkor megelőzésképpen kerüli a glutént.
2013. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!