Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavar és reggeli hányás?...

Alvászavar és reggeli hányás? (lent)

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és nem vagyok terhes, mielőtt valaki arra következtetne!

Szóval nehezen alszok el, sokat felébredek, és 12 óra nélkül hulla vagyok, ha meg többet alszok, leesik a vérnyomásom.

Folytonos rémálmaim vannak, általában üldöznek vagy meg akarnak ölni.. Járok pszichiáterhez, de nem sokat segít. Viszont van itt még valami. Igaz, úgy írtam, hogy "reggeli hányás" igazából délutáni, mert akkor kelek.. Mindig amikor felkelek, hánynom kell. Mondhatni enyhén éheztetem magam, mert nem vagyok megelégedve az alakommal..

Mit javasoltok erre a két problémára?

Köszi!:)


2012. dec. 18. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A pszichiáter előtt volt teljes kivizsgálás? Mert ha nem, akkor azt javasolnám elődlegesen. Ha minden negatív, vérkép, hormonok stb., akkor érdekelne, hogyan táplálkozol és mennyit sportolsz. Mennyit tévézel/olvasol, és miket. Mennyit netezel és milyen oldalakat nézel.

Milyen a napirended?


Ha ebben sincs semmi gyanús, akkor marad a türelem meg a pszichiáter.

2012. dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy kelsz délután? Nem jársz suliba? Miért nem?
2012. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Magántanuló vagyok depresszió miatt. Nem volt még teljes kivizsgálás.

Keveset eszek, mert fogyni akarok. 10-12órákat alszok, egész nap tvzek, gépezek, a neten közösségi oldalakon vagyok fent, filmezek, zenét hallgatok meg néha pár dolognak utána nézek.

Kb minden napom ugyan olyan. A házból nem mozdulok ki mert szociális fóbiám van. Ha betelik nálam a pohár, amit legtöbbször egy szomorú film vagy zene okoz, akkor fogok egy üvegdarabot, amit a szobámban elrejtettem, és megkarcolom a kezemet. Apámmal élek, néha meglátogatom anyámat is. Anyám nem tud segíteni, mert valamennyire ő juttatott idáig. Apám mindenben mellettem áll, de igazán ő sem tud segíteni..

2012. dec. 18. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam mint te. Szerintem nem jó ötlet hogy magántanuló vagy. A magány mégjobban megnyomoríthatja az embert. Főlg írtad hogy 15éves ezek az ember legszebb évei. Nálam kb 16évesen kezdődött a depresszió, átéltem ezt azt. A tanárok nem hitték el hogy úgymond beteg vagyok és képtelen vagyok figyelni órán ezért folyamatosan konfliktusba keveredtem velük, de nem bánom. Valahogy mégis szerettem suliba járni mert ott nem voltam egyedül. Ilyenkor az a lényeg hogy találj valami elfoglaltsgot magadnak és ez ne a gép legyen meg a tv. Ezek a depressziós emberek legnagyobb ellenségei. Nézz szembe a félelmeiddel és menj emberek közé. Én sem tudok éjjel aludni, arra nem tudok megoldást. Fogyni pedig ne akarj, valószínleg a depresszió miatt alakult ki benned rossz önkép magaról. Fogadd el magadat olyannak amilyen vagy :) Barátaid vannak?
2012. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim. Anyámnál, vagyis egy kis faluban van pár barátom akiket nagyon szeretek, és amikor nem vagyok otthon, midig írnak meg felhívnak és ez jól esik..

Nekem ez a harmadik sulim. Rettegek bejárni, nagyon sok minden mentem át az előző két sulimban. Megalázások, kiközösítések, a második sulimban naponta megvertek, a tanárok utáltak, megaláztak órán mindenki előtt, az ofő meg a diri nem foglalkozott az üggyel amikor szóltam nekik. Sírva mentem suliba és sírva jöttem haza, és senki nem csinált semmit. Senki nem állt mellém, a szünetekben egyedül álltam kint.. AZ akkor mostmár volt legjobb barátnőm rámküldött 3 lányt, hogy verjenek el. Meg is tették.. Azóta félek és nem bízok senkibe.. Ez örök mély nyomot hagyott bennem.

Most már csak abban bízom, hogy apám márciusban megy ki Svájcba dolgozni, hogyha megyek vele, talán a levegőváltozás, új hely, új emberek.. ez segít. Remélem.:)

2012. dec. 18. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!