Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy az egyik lában...

Létezik, hogy az egyik lában hosszabb, mint a másik? Elmondom, miért gondolom: egyrészt mert már többször kérdezték ismerősök, mikor együtt sétáltunk, hogy fáj-e a lábam. Azt mondják, úgy járok, mintha sántítanék a bal lábamra.

Figyelt kérdés

Másrészt elég súlyos, balra és előre görbülő gerincferdülésem van, ami állítólag szintén kialakulhat ilyesmi miatt. Harmadrészt: egy ideje elkezdtem elég keményen edzeni. Azt figyeltem meg, hogy míg a bal combom szépen vékonyodik, addig a jobb combom (szerintem csúnyán) izmosodott. Mostanra elég észrevehető a különbség, oldalról nézve, a kettő között. Én mint laikus csak arra tudok gondolni, hogy ez akkor lehetséges, ha nem egyforma terhelést kapnak...


Még valami: bizonyos tornagyakorlatoknál (pl. lábemelgetés oldalra, vagy néha hátra is) furcsa, "kattogó" hangot hallok a bal lábam és csípőcsontom találkozásánál. Nem fáj, meg tulajdonképpen nem is érzek semmit, de olyan, mintha "akadna" kicsit.


Van valakinek hasonló problémája? Mit csináljak, ezzel ortopédiára kell menni?

És, ha tényleg hosszabb az egyik lábam, mint a másik, akkor kapnék a cipőmbe betétet, vagy mit csinálnak?


2012. dec. 20. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A páros testrészek sosem egyformák. Abból, amit leírtál, nekem biztosnak tűnik, hogy jelentős különbség lehet a lábaid közt, ortopédia és csípőröntgen kellene szerintem, nehogy később még rosszabb legyen.
2012. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Tuti, hogy a gerincferdülés miatt van.

Nekem is az egyik lábam vastagabb, mint a másik, meg a az egyik fenekem is jobban kidudorodik, mint a másik, én is biztos vagyok benne, hogy a gerincferdülés miatt van. Mert nekem is van, igaz nem súlyos.

2012. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Második, de nem inkább fordítva van az ok-okozat? Mármint, hogy a gerincferdülés is azért alakult ki, mert nem egyforma a lábunk, és emiatt - ha észrevehetetlenül is - de folyton kicsit oldalra dőlünk? Utána olvastam kicsit, állítólag ez így szokott lenni. Szóval a gerincferdülés elvileg nem ok, hanem okozat...


Első: mi számít jelentős különbségnek? Szabad szemmel nem látható (vagyis, én nem vettem észre), az kb. mennyi lehet? Megoldható ez vajon sima cipőbetéttel?

Speciális cipőket nem akarok hordani. :(


Amúgy 27 éves vagyok már, nem tini, szóval érdekes, hogy eddig nem derült ki, csak most, felnőtt koromban. :s

2012. dec. 20. 19:31
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálam nem így volt, nem volt eleve hosszabb a lábam. De ettől még másnak lehet, hogy igen.
2012. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát persze lehet, hogy mindenkinél máshogy van ez.

Meg hát én laikus vagyok, csak most, hogy megijedtem, utána olvasgattam egy kicsit.

Eléggé félek, hogy mi lehet, meg ez a kattogás... Ez még csak szimplán a hosszabb-rövidebb lábbal nem is magyarázható szerintem. :(

2012. dec. 20. 19:37
 6/17 anonim ***** válasza:
nekem rövidebb a bal lában kb.2cm-el.a gerincben alig észrevehető ferdülés van. a csípőnél nekem is szokott kattogni de már régen volt. a csípő röntgen semmit nem mutatott ki, minden jó. néha ajánlottak sarokemelőt a cipőbe, de már nem hordom, így sincsen semmi gondom, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz. a terhelést megtudod nézetni egy számítógépes talpvizsgálaton, ennyi nálunk ingyen volt időnként, legfeljebb nem kell betétet rendelni.
2012. dec. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az jó lenne, ha ingyen megnéznék! Ortopédián, vagy hol volt ez nálatok?
2012. dec. 20. 20:16
 8/17 anonim ***** válasza:

Ortopédián nézesd meg. Valóban jól gondolod, hogy aszimmetrikus a terhelés, amin addig is gyógytornával, gyógymasszázzsal lehet segíteni valamennyit. Ha vékonyodik az izom az egyik oldalon, az rossz. Persze ha zsírból vékonyodsz, az más.

A kattogásnak is többféle oka lehet. Jobb, ha látja ortopéd szakorvos, de megijedni nem kell.

Gyógymasszőr

2012. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vékonyodik az izom a bal oldalon, hanem konkrétan nem épül oda annyira. Mivel most kezdtem edzeni, eddig nem volt egyik combomon se nagyon izom. :) (Igazából most is vékonyodás lenne a cél, nem izomépítés, szóval nem örülök neki...)


Köszönöm, megnézetem. Nem akarok még "torzabb" lenni, mint amilyen amúgy is vagyok a púpos hátam miatt. :(

2012. dec. 20. 22:47
 10/17 anonim ***** válasza:
Még valami: az ok-okozat többféle lehet. Ha a két combcsont vagy a két lábszár nem egyforma hosszú, az egy egyszerű teszttel kimutatható. Ez okozhat ilyesmit. De az is lehet, hogy egy csípőprobléma hat vissza a járásra. (#8)
2012. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!