Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bélférgem van, vagy csak...

Bélférgem van, vagy csak túlságosan sok időt töltök ülő helyzetben?

Figyelt kérdés

Pont karácsonykor teszem fel a kérdést..na mindegy...nem illik, de szükségesnek érzem.

néhány hete már, ilyen alkalom szerűen, de viszket / fáj a végbelem.

Sajnos a munkám miatt, a nap kb 8-10 órájában ülök, kemény, irodai székben.


Van mikor fáj is, de nem vérzik soha.


A férgességnek ugy tudom látható nyoma van, de a székletemben, illetve a végbélnyílásom körül nem láttam sem apróbb, sem nagyobb gilisztákat sem.


orvoshoz legközelebb csak jövöre tudok fordulni, nem rendel idén már a házidoki, én meg reménykedtem hátha magától elmúlik majd. Szívás.


esetleg ha valaki járt hasonló cipőben, és leírná tapasztalatait, megköszönném...



2012. dec. 24. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Cukorbtegség jele is lehet .
2012. dec. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aranyér is lehet, a sok ülés miatt. Nem feltétlenül jár vérzéssel. Próbáld meg aurobin kenőccsel bekenni, az jó a viszketésre.
2012. dec. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. megpróbálom a kenőcsöt először.
2012. dec. 24. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyér, bár látatlanban nem lehet biztosat mondani. A végbél körüli betegségek/elváltozások nagyon sokfélék lehetnek, gyakran ugyanazokkal a tünetekkel. Amíg nem jutsz el az orvoshoz, kend be körömvirágkrémmel, és/vagy valamilyen aranyérre való készítménnyel, pl. reparon. Bajod nem lesz tőle, ha mégsem ez a gond. A jövő évben megyek én is ilyesmi vizsgálatra és már előre félek. Jobbulást!
2012. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

van itthon aloe vera növényünk. tegnap este a nedvével bekente jó alaposan, többször is.

már akkor is jobb volt kicsit, de most sem, és egész nap nem is viszketett, és nem is fájt. ma folytatom a kenést, holnap emg leeht veszek kenőcsöt, és ugy kihuzom az évet. ha nem javul, dokihoz megyek, he eltünnek a tüneteim nem megyek.

2012. dec. 26. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet aranyér, de lehet csak egyszerű gomba. Két dolgot tehetsz, veszel aranyér kenőcsöt és minden nap bekened. De vegyél Canesten krémet is és azzal is próbálkozzál, mert ha végbélgombád van, az segít ezen. Előttem leírták, hogy cukor betegségnek is a tünete. Próbálkozz ecetes vízzel lemosással, az is segít, ha gombás vagy
2012. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!