Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömvágó csipesz fertőtlenítése?

Körömvágó csipesz fertőtlenítése?

Figyelt kérdés

Kb. 20 éve használom ugyanazt a körömvágót, sőt, annak előtte meg évtizedekig egy családtagom.


Lehet ebből -pl.eg.ügyi- gondom? Ráadásul régebben nem tisztítottam meg. Mostanában szódabikarbónával megsúrolom kissé.


De arra gondoltam, pl. egy öngyújtó lángja talán hatékonyabban fertőtlenítené, nem? Ha igen, akkor hány másodpercig kell lángban tartani a vágóéleket, h hatásosan megtisztítsa?

(Bár ennek kissé ellentmond, hogy más fémeszköz esetén sajnos azt tapasztaltam, hogy kormozza, esetleg tompítja az élt.)


2012. dec. 25. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bármi bajod lenne tőle, max. saját magad fertőzöd meg olyasmivel, amit viszont már úgyis elkaptál :)

Ha mindenáron fertőtleníteni akarod és nem műanyag, akkor egyszerűen főzd ki: dobd bele forrásban lévő vízbe és 1-2 percig forrald. Ha a csecsemőknek elég ennyi fertőtlenítés, akkor szerintem neked is :)

2012. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én lobogó forróvizes lábosba szoktam belelógatni pár másodpercre.
2012. dec. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Wow, remek ötletek, egyszerű és nagyszerű!

Köszönöm nektek. :)

2012. dec. 25. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
De én ezt sosem értettem, hogy az embereknek nincs ennyi problémamegoldó képességük, vagy csak nekem teng túl a fantáziám?
2012. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó-előtti-... ez egy ilyen oldal. Kérdeznek, válaszolsz. Ennyi. Erről szól a dolog. Nem kell leoltogatni a kérdezőket.
2012. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!