Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2,5 éves kisfiam lábáról nem...

2,5 éves kisfiam lábáról nem tudom levágni a körmöt. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok levágni a körmét a lábáról. Régebben simán hagyta, most már alvás közben se engedi hogy hozzá érjek. Elhúzza, maga alá húzza, elfordul, rúgkapál. Próbáltam homeopátiás nyugtatóval a Sedativ pc-vel de ahogy már 2-3szor sikerült, most már az se válik be. Mit csinálhatnék még????
2011. nov. 28. 13:50
 1/6 anonim válasza:

Lefogod


A homeopátiát meg felejtsd el, kuruzslás.

2011. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

barátnőméknél ugyanez volt, a végén a gyerkőc már csakazért sem engedte az anyjának - aztán kérdezte tőle, hogy akkor apa levághatja? egy rezzenés nélkül vigyorogva engedte, azóta apa vágja náluk


nálunk se volt egyszerű menet, de minél jobban erőlteted, lefogod, annál nagyobb ellenérzés alakul ki benne - én próbáltam felkelteni a figyelmét, pl húú nézd milyen hosszú, látod, bemegy alá a kosz és koszos lesz, ha levágjuk, akkor szép tiszta lesz, nem bír bemenni alá a kosz, tartsd a kezed, fogd meg a körmöt, látod mennyi kis körömdarab, fogjad, ki ne potyogjon - szóval annyit dumáltam, hogy másra figyelt, nem arra, hogy ő ezt igazából nem is akarja - most már nincs semmi gond, 2,5 éves

2011. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen akar le is foghatod, de sztem is a masodik valaszolo irta le a legjobban, nekem unokaocsemnel is ez valt be, eltereled a figyelmet kozben beszelsz hozza, pl ha neki azt mondom latod en is levagom, vagjuk le egyutt akkor engedi az ovet is, mert latja hogy en is levagom a magamet, vagy mondjuk a kedvenc meseje kozbe nekunk az is bevalt
2011. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamit ígérj be neki, amit nagyon szeret, pl.: egy plusz esti mesét. :-)
2011. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi egyet vágunk neki, egyet nekem, ő is két és fél éves. A levágott körmöcskéit az ő kis markába gyűjtjük, és ő dobhatja ki a kukába amikor végeztünk.
2011. nov. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Aranyosak ezek a történetek, bárcsak nálunk is így működne. Sajnos az én kisfiam nem igazán kommunikál. Ilyennel nem lehet elvonni a figyelmét. Igazából mesével régen letudtam kötni a figyelmét. Mára ez nem megy. A mi beszédünk neki nem "jelent" semmit. Nem figyel, nem értelmezi. Még nem is beszél. Így igazából szinte minden küzdelem. Van, hogy a pelenkázás, az öltözés minden haragot, dacot, dühöt, ellenkezést vált ki. Bármennyire csinálom szépen. :(

Nem tudom hagyhatom-e hogy majd magától törjön le. Vagy az rosszabb? A lefogástól félek, mert az nagyon nagy stressz lenne mindenkinek.

2011. nov. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!