Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túl súly és a sok ülés...

A túl súly és a sok ülés okozhat ilyen problémákat?

Figyelt kérdés
105kg vagyok és 178cm,a tünetek pedig a következő:minden napi szédülés,mikor szédülők olyan minthaafejemt huzná valami előre.Magán tanuló vagyok ezért sokt vagyok itthon.Volt mikor 3 hónapig nem mentem ki a friss levegőre.Az orrom is szokott vérezni,de csak hónaponta kb 1x!Ma 1 hete,hogy elkezdtem újra mozogni és levegőre járni minden nap. Mikor voltam tűzijátékot vásárolni azt hittem össze esek az aldiban mert amint beléptem a boltba elkezdtem elég durván szédülni.Avásárlás után haza jövet közben kezdtem érezni,hogy fáj a derekam meg mindenem szinte.
2012. dec. 28. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Az orrvérzés ilyen túlsúly és életmód mellett,több mint valószínű ,hogy magas vérnyomásra utal. Ezt szokták nagyon találóan "néma gyilkosnak" is nevezni,mivel különösebb tünete nem igazán van a legtöbb embernék..el kellene gondolkoznod azon,hogy változtatsz az életmódodon, vagy meghalsz fiatalon!
2012. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Változtatok,minden nap lejárok friss levegőre futni,és egészségesebben fogok enni.
2012. dec. 28. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez az edzetlenségtől is volt. Nem hiszem, hogy rendszeresen mozognál, miután azt írtad hogy otthon vagy a négy fal között sokat. A normál keringés fentartásához kell az izmok munkája és a jó tónusa.Ez mind a vénás, mind az artériás keringésre jó hatással van. A nem használt izmok fokozatosan leépülnek, satnyulnak mint azoknál az öregeknél akik csak otthon ülnek vagy fekszenek és így előbb-utóbb fokozatosan pangásos keringési elégtelenség alakulhat ki. Most nálad még a túlsúly cipelése is a nem használt izomzatra hárult.

Ez mellett a túlsúly a magasvérnyomás betegség kialakulásának egyik kockázati tényezője. Az orrvérzés utalhat erre. Kellene ellenőriztetni ezt is.

2012. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!