Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi most mit...

Szerintetek mi most mit csináljak?

Figyelt kérdés
1-2 hónapja voltam dokinál mondta hogy gerincferdülésem van.Mondta hogy keressek fel egy gyógytornászt.Nekem ez így nem megoldható mert egész nap suliban vagyok meg nem oda járok iskolába ahol lakom.Mivel javasolta az úszást kipróbáltam.Nem az én sportom.Most megint voltam nála azt mondta hogy tényleg menjek el gyógytornászhoz.Mondtam hogy ez nálam tutira nem meg oldható.Szerintetek most mit tegyek?

2012. dec. 30. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Legalább egyszer el kéne menned, és mutassák meg a gyakorlatokat. Ezek nem valami csodagyakorlatok, otthon is lehet őket csinálni, de ehhez tényleg kitartás kell! Tehát úgy gondolom 1 alkalomra mindenképpen kell, hogy időd legyen, utána meg rajtad múlik mire szentelsz időt otthon, mennyire fontos az egészséged.
2012. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Élj tovább ferde gerinccel. Ha esetleg súlyosbodik a probléma, majd veszel be fájdalomcsillapítót, és mankóval jársz. Legrosszabb esetben kapsz egy kerekes széket. Igazán nincs miért aggódnod.
2012. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legrosszabb esetben progrediál a folyamat lassú vagy gyors ütemben,a csigolyák egymáshoz képest is elfordulnak, bordapúpod lesz, ami normál testtartásnál is látszik a hátadon, nem csak lehajolásnál, valamint eldeformálódnak a bordáid, azok aszimmetrikus helyzetbe hozzák a szívedet és a tüdődet, csökken a vitálkapacitás, a szív nagyerei is kárt szenvednek, majd meghalsz

Találsz előrehaladott stádiumú skoliosis-t ha google-n rákeresel.

2012. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyógytornász megmutatja, és utána neked kell otthon csinálni a gyakorlatokat, és kontrollra visszajárni. A pár alkalmat meg kibírod.
2012. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szereltess bordásfalat a sobádba, és csüngj rajta, közben emelgesd a lábaidat :). Komolyan.

http://www.youtube.com/watch?v=pCRwF3qO7Og

Meg ilyenek vannak még gyógytornán. A lényeg , hogy has és hátizom erősítő gyakorlatokat végezz.

2012. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!