Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segíthetek még valahogy a...

Segíthetek még valahogy a barátnőmön, vagy el fogom őt veszíteni?

Figyelt kérdés
Sokáig gondolkoztam, hogy ilyen oldalon tegyek-e fel kérdést az állapotát illetően, de sajnos már nem tudok mit tenni, sürgősen tanácsra van szükségünk! Nem rólam van szó, a barátnőm 18 éves, már 3 élve kezdődött az egész. Tudni kell róla, hogy sokat "szenvedett" általánosban, bántották, fojtogatták, folyton az emberek szemét szúrta, pedig sosem bántott senkit. Középiskolában többször fenyegették, míg végül onnan elment és egy másikba ment át. Ott már nem bántották, illetve nem tudták, mert szerencsére? a maradandó emlékek végett elég agresszívé és erőszakossá vált. Ezalatt nem azt kell érteni, hogy mindenkinek ok nélkül neki támad, csak aki bele köt, azzal szemben nagyon agresszív tud lenni. Jó pár éve azt veszem észre rajra, hogy egyre jobban bezárkózik, nem beszél semmit, hogy hogy érzi magát, ha megkérdezem azt mondja jól, de látom, hogy nem így van. Ha jobban bele akarok menni, akkor dühös lesz és leordít. Nincsenek igaz barátai, nagyon elzárkózik az emberektől, számára érthető okok miatt, senkiben sem bízik. Rossz társaságba keveredett, azt hiszem a mostani bandája iszik-drogozik. És ismerőseim mondják, hogy látták már őt drogozni, sőt egyszer én is találtam egy tűt a táskájában, de akkor azt mondta, hogy beteg és azért kell, akkor még elhittem, mert nem láttam jeleit rajta, hogy ilyesmit csinálna. A múltkor amikor otthon volt és meglátogattam, mert napokig nem láttam, mondták a szülei, hogy kb. 1 napja csak fekszik az ágyban. Szilveszterkor 3-or itta magát részegre. Épp hogy kijózanodott, újra beccsiccsantot. Nem hót részeg volt, de erősen spicces. Mostanában nagyon elhagyja magát, már alig jár valahová, sulit természetesen hanyagolja, ha nem otthon ül, akkor max. leugrik a "barátaival" de csak rossz dolgokat csinál. Állítólag nem egyszer akart illegális úton pénzhez jutni, hogy vehessen még anyagot. Szörnyű ezeket úgy hallani, hogy nem tehetek semmit érte, mert egyszerűen kikerül, ellök magától. Lassan már félek tőle, mit tehetek? Nem nézhetem tétlenül, míg maradandóan tönkremegy, mit tanácsoltok, kérlek segítsetek!!!
2013. jan. 4. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez nem semmi. Én barátnőm akivel járok már lassan 4 hónapja, régen ő is drogozott sajnos. Szerencsére testileg nem épült le annyira, de hát eléggé elszállt magától. amikor leszokott róla akkor azért normálisabb lett még nem ismertem akkor, de ugyanúgy ivott, bulizott. Amikor elhagyta a társaságot akkor egyedül volt agresszív volt, ordibált mindenkivel. Amikor megismertem az utcán mászkált és leordította a régi barátait akik segíteni akartak neki, mindent láttam, majd magába fordult és nekiállt sírni, akkor jött el az idő hogy odamentem hozzá megvigasztalni meg segíteni neki mert nekem a környéken kellett lennem mert ismerősöm megkért rá hogy figyeljek a motorjára ameddig az ügyeit intézi. Ekkor elbeszélgettem vele nem volt agresszív nagyon rendes volt, pár nappal később felvett facebookra majd elbeszélgettünk, találkoztunk, mindent elmondott, én meg lelkileg helyreraktam. Amióta járunk már nem olyan megváltozott mert tudja hogy van mellette valaki aki vigyáz és figyel rá. Nem iszik olyan sokat sajnos kicsit túlzásba esik de nem agresszív, nem bánt másokat, nyugodt ember lett.

Ide csak a törődés és az odafigyelés kell semmimás.

2013. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nagyon remélem, hogy tudok valamit tenni érte. Biztosan jót tenne neki is egy párkapcsolat, aki figyel rá, nem engedi neki, hogy ilyesmiket csináljon..nem vagyok szakértője a dolognak, de ahogy én tudom, ez amolyan kényszercselekvés is lehet neki, hogy foglalkozzanak vele, hogy nincs jól, vagy nem tudom. Csak attól tartok a legjobban, hogy túlzásokba fog esni és rá fog szokni végleg ezekre a szerekre. Akkor már nem sok minden segítheti ki... :(
2013. jan. 5. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!