Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valamilyen étrend kiegészít...

Ha valamilyen étrend kiegészítőt vásárolok a neten vagy közvetlen a szaküzletben akkor mi az amivel nekem le tudja igazolni az eladó, hogy abba a termékben valóban azok az anyagok vannak amiket ráírnak?

Figyelt kérdés
(Tehát milyen tanúsítvány vehető hitelesnek?)
2013. jan. 8. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az étrend kiegészítőket az OÉTI engedélyezteti, ha van rajta egy OÉTI szám, akkor eredeti. Az mondjuk más kérdés, hogy neten vásárolt tartalmát bárki kicserélheti ha olyan csomagolása van amit fel lehet nyitni úgy, hogy nincs nyoma.
2013. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
jobb az ilyeneket a boltban megvenni, vagy a márka webshopjában, akkor biztosan azt kapod amiért fizetsz
2013. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tévednek a kedves előttem válaszolók. Az OÉTI szám nem garancia arra, hogy a termékben valóban az van, amit állít róla agyártó cég. Ezt ma Magyarországon csak és kizárólag az OGYI (Országos Gyógyszerészeti Intézet) engedéllyel és ennek megfelelően OGYI számmal ellátott termékeken szavatolt. Az összes többiben nem feltétlenül van benne a hatóanyag, sőt, akár "extrák" is lehetnek benne. pont ezért volt pár hete botrány pár OÉTI termékkel. (szakemberként válaszoltam)
2013. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ezt a bizonyos OGYI-számot ,hogy tudja nekem, leigazolni az eladó ha weboldalról rendelek?
2013. jan. 9. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
OGYI száma étrend kiegészítőnek biztosan nem lesz, mert étrend kiegészítőket az OÉTI engedélyeztet. Ha Vaterás eladóról van szó megkéred az eladót, hogy fotózza le a dobozon, nagyon máshogy nem igazán lehet megoldani. Én nem rendelnék ilyesmit netről.
2013. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy a termékben biztos az legyen, ami dobozon van feltüntetve, akkor arra nem garancia az OÉTI engedély. Ennyi. Ebből a szempontból tök mindegy hol veszed a terméket. Erre, mint ahogy az előzőekből is kiderült OGYI száma kéne legyen a terméknek. Vannak olyan gyógynövények, vitaminok stb. melyek rendelkeznek OGYI számmal.
2013. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!