Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Power Protein és más szójafe...

A Power Protein és más szójafehérje tartalmú étrend-kiegészítők valóban károsak?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvosom illetve a neten is olvastam hogy hirtelen szívhalált okozhat
2011. márc. 26. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a génmódosított szójából készült igen.Van olyan szojás termék aminél viszont fel van tüntetve hogy ez nincs modosítva.Lehetnek belőle problémák de nincs annyira nagy esély rá.Ha tartassz tőle inkább vegyél tejsavót.Én is azt mondom jobb félni mint megilyedni.

Bár ez elég jó minőségű szója pl ettől nem hiszem hogy lenne valami bajod,de ennyi pénzért már tejsavót is kapsz: [link]

2011. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
:DD Cseréld le az orvosod. Semmi ilyen hatása nincs, de hát rengetegen utánaolvasás nélkül sztereotípiák alapján beszélnek. Én pl. majdnem agyf@szt kaptam, amikor az iskolaorvos megkérdezte, hogy nem szedek-e fehérjét? Megkérdeztem, hogy miért, erre mondta, hogy az milyen káros meg a vesém, stb... Azt hittem lekaparom az arcom, legszívesebben megmondtam neki, hogy ennyi aggyal, és hozzáértéssel inkább menjen BKV ellenőrnek.
2011. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nem lesz tőle semmi bajod. A Power Protein jó! Értem?! :)

2011. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gyakor ***** válasza:
Ilyenek ezek az orvosok, iskolaorvosok. Az én volt sulimban a kreatin volt a fő témája a szülőértekezletnek, hogy mit szednek a fiúk szétb/sszák magukat stb...
2011. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha annyira egészséges,akkor miért van ellene minden doki...?

...vagy Ti jobban értettek hozzá,mint aki nyolc éven keresztül ezt tanulja.

Azonkívül valaki egyáltalán bevizsgálja ezeket a termékeket?

2011. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi ellen van mindenki, okoskám?

A proteinkészítmény nem káros, jó lenne, ha végre mindenki felfogná. Ugyanúgy kaja, mint a többi, csak más formában.

Vajon miért használják a sportolók? (nem, nem csak a testépítők). Nyilván az ő orvosaik is hülyék.

Amúgy szerinted amit polcokon árulnak, legálisan, azt bevizsgálatlanul piacra lehetne dobni?

2011. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagy mennyiségben valóban nem tesz jót a fehérjebevitel. ez nyilván már minden ésszerű mértéken túl van persze.

szójának van egy olyan jellemzője, hogy takarmány növény. olyan vidékeken fogyasztják emberek, ahol más módon nem jutnak hozzá megfelelő mennyiségű esszenciális aminosavakhoz.

bizony alapvetően a szója bab igen nehezen emészthető részeket (összetett cukrokat) és valami ösztrogénhez HASONLÓ növényi hormont tartalmaz, aminek nincs jó hatása pont a szívre.

ez a nyers növény, finomítás és feldolgozás után nyilván máshogy van, de bevizsgálástól függetlenül, teljesen jó mentalitás ha azt eszel, ami az országodban jellegzetesen előforduló alapanyagból készül. ahhoz hozzászokott lesz a szervezeted, és sokkal kevésbé merülhetnek fel a fogyasztásával bármilyen problémák.

Aczél.

2011. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

GreenTea


17:28-nek: Nem hinném hogy minden doki ellene van. Tisztában vagyok vele, hogy van olyan orvos (nem is kevés), aki ezekben is szteroidot lát. Ennek csupán annyi az oka, hogy ugyanúgy emberek mint mások, és nekik is vannak sztereotípiáik. Tehát nem a szakértelmükkel van a gond (már amelyiknek...).

Egyébként az orvoslásról csak annyit, hogy ne magyarázzon olyan, aki minden félrefingásra antibiotikumot ír fel!

2011. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17:38-nak üzenem: Sajnos amerikába nem kell ellenörzés vagy bármiféle vizsgálatnak alávetni a termékeket mielőtt azok a boltok polcaira kerülnek.Szerencsére nálunk magyarország ilyen viszonylatba jobb a helyzet.Szerintem a táplálékkiegészítők nem károsak az egészségre.Ha károsak lennének a vitamin komplexumok is károsak lennének.-Mert azokat is ugy nyerik ki és azok is táplálékkiegészítő kategóriába tartoznak.
2011. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem írtam a GEMO témában egy szót sem, gyorsan pótlom.

módosított szója tápanyagtartalma elemzések szerint egy molekulányit sem térnek el a sima szójáétól (nem olyan meglepő, nem az a módosítás célja)

a gemo-nak jelenleg nem élelmiszerbiztonsági kockázata van, (mert az nincs) hanem ökológiai. pl. a gemo szója rezisztens betegségekre, és olyan anyagokat termel, amik kártevőírtó hatásúak. tehát a környezetében pusztító hatása van az élővilágra (persze ez is direkt)

a kérdés nem az, hogy a fogyasztása veszélyes-e, hanem hogy milyen hatással van a környezetre hosszabb távon.

2011. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!